Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

U mnie na wsi orange robil inwestycje na 2 spolki: jedna swiatlowod inwestycje i ta jest udostepniona do T-Mobile a druga pod spolka Orange i tej nie ma dostepnej w T-Mobile. Takze to zawsze decyzja biznesowa orange czym chce a czym nie chce sie podzielic. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Pewnie do puki będą trwały budowy linii światłowodowej, to operatorzy nie zawsze chętnie będą dzielili swoją linię dla konkurencji. Z czasem pewnie będzie podobna sytuacja jak na miedzi. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?


@mardernapisał(-a)

Kolega widzę już konto usunął. Wątpię aby Orange blokował. Prędzej bym obstawiał że T-Mobile nie miał w tej okolicy możliwości technicznych do dzierżawy łączy lub cena była na tyle wysoka że operator komórkowy zrezygnował. W reklamach TV to pieknie wygląda jednak później w życiu inaczej wychodzi. 


No niestety usunął, ale wracając do tematu to jak pisałem znam przypadki blokowania przez Orange na własnej inwestycji, u mnie i znajomych, z tym że powtórzę była to nowa infrastruktura i po chyba dwóch latach wpuścili inne podmioty i na przykład mógłbym mieć teraz światełko zamiast od pomarańczy to również od magenty, ceny z tego co się dowiadywałem (koniec umowy terminowej w styczniu) zbliżone, nawet u drugiego opa taniej (jakaś tam promka czasowa). 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Ja skorzystałem z konkurencji na łaczu Orange. Dziwi mnie tylko sytuacja, czemu w lokalizacji światlowodu Orange nie można zamówic subskrypcji z NJU, a kamienica następna już może bez problemu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

@marder w reklamach wszystko jest pieknie. W zyciu jak to w zyciu - wini sie Orange ale akurat z historii - kiedys bylo sobie takie BSA na miedzi i ono bylo obslugiwanie przez alternatywnych co sobie kupowali ten dostep hurtowo na dawnym Orange. Nawet Orange zalozyl swego czasu do celow chyba tylko podatkowych spolke corke, ktora swiadczyla uslugi BSA czy LLU to nie wiem.

 

No i ja kiedys skusilem sie na dawna Ere na Orange. Kupilem usluge, wszystko poszlo sprawnie,az do momentu aktywacji uslugi. Okazalo sie bowiem ze w papierach sprzedazowych oni te usluge mieli a w realiach nie bylo tam gdzie ja bylem punktu styku z dawna Era - no i sie fizycznie nie dalo a nie beda dla jednego klienta robic jakichs punktow styku i czergos jeszcze (jedyne co bylo to port na DSLamie).

 

Z tego co tu pisza poprzednicy operatorzy alternatywni korzystaja w z infrastruktury umownie Orange nazwijmy (nie dzielac na Orange i Swiatlowod inwestycje dla uproszczenia ) w modelu zblizonym do BSA/LLU a wiec czesc infrastruktury jest w zarzadzaniu operatora alternatywnego. Orange publikuje przeciez z wyprzedzeniem 90 dni i 30 dni listy adresowe.

 

Podejrzewam ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Ze operator alternatywny nie bedzie inwestowal w rejony go nieinteresujace jsli nie bedzie widzial perspektywy zwrotu. A ze summa summarum dostanie sioe pomaranczowemu ze robia trudnosci i tak dalej.

 

Ludziom dzisiaj sie nadal wydaje, ze sa bardzo wazni dla Orange jak maja u nich neostrade 300Mbit bo ja wam place! Ja wymagam ! (a ze Orange moglo by takiego klienta lepiej nie miec i jesli ten klient jeszcze reklamacyjnie pieniaczy to lepiej takowego nie miec i 1000 jemu podobnych tez nie miec niz miec to inna sprawa)

 

Ludzie nie zdaja sobie sprawy z marzowosci uslug w PL i ARPU. A ceny musza wzrosnac bo inaczej bedzie tylko gorzej i tylko regres w rozbudowie.