Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Nie znalazłem opcji edycji posta.

Zrobiłem operacje zgodnie z instrukcjami z info na forum. 

Shizuku + Pixel ims. Okazało się, że miałem wyłączoną opcję wifi calling w roamingu a jestem za granicą.

Mogę potwierdzić, że operacja jest prosta i bezpieczna, zajmuje 4 minuty i wszystko już działa.

Po ponownym uruchomieniu można usunąć wszystkie pobrane aplikacje (2) a telefon automatycznie wraca do 'wyjściowych' ustawień bezpieczeństwa. 

Także, jak ktoś pękał to proces jest łatwy i bezpieczny.

Nie zmienia faktu, że Orange i nju mogłyby się ogarnąć. 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Na czacie Orange powiedziano mi, że na Pixel 8 Pro Wifi Calling nie działa


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1577
  • 6796
  • 48

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro


@Artorius_Lordnapisał(-a)

Na czacie Orange powiedziano mi, że na Pixel 8 Pro Wifi Calling nie działa


Telefony_VoLTE_Wificalling.pdf (orange.pl)

 

Za to na nieoficjalnej stronie:

tolek_0-1720099558526.png

WiFi Calling, VoLTE i EVS w Polsce (wificalling-volte.pl)

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Tam w Orange lewica nie wie co robi prawica 🙂

Tą swoją oficjalną tabelkę to oni aktualizują może raz na rok, o ile nie rzadziej. Do dziś nie ma w niej np. mojego starego OnePlus'a 9 gdzie VoLTE i VoWiFi działały mi na nim w Orange przynajmniej przez rok, zanim pod koniec zeszłego roku go sprzedałem (po tym jak kupiłem Pixela 8 Pro).

Z tego powodu powstaję nieoficjalne bazy danych (w której to zresztą też błędnie figuruje, że na OnePlus 9 w Orange nie działa VoLTE i VoWifF).

Agenci na czacie czy innej infolinii wiedzą tylko tyle ile jest podane w oficjalnej tabelce Orange.

 

Fakty są takie, że obecnie VoLTE i WoWiFi w Orange działa na Pixelu 8/8 Pro (nie wiem jak starsze modele bo nie miałem, podobno na 7 też), przynajmniej w abonamentowych ofertach. Nie wiem jak we Flex i nju bo też nie używam.

 

Zaraz po zakupie mojego 8 Pro po premierze (jakoś październik zeszłego roku) faktycznie VoWiFi i VoLTE nie działały bez kombinacji z Pixel IMS. Ale któraś aktualizacja Androida (coś kojarzę styczeń czy luty) wprowadziła nowy plik konfiguracyjny Orange który włącza te funkcje na Pixelach 8 w Orange i żadne modyfikacje/obejścia przez Pixel IMS nie są już potrzebne.

 

Nie wiem też jak wygląda sprawa używania VoWiFi w roamingu ale to nie jest kwestia związana z konkretnym modelem ale także tym co umożliwia Orange za granicą. VoLTE za granicą nie działa.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Niestety musiałem zmienić nick ze Zbyniu na Zbyniu_1. Moje konto/login na Nasz Orange było skojarzone z nr telefonu który przeniosłem do T-M, przestało działać i nijak nie mogłem do niego odzyskać dostępu/zresetować hasła itp. Założyłem nowe konto (już nie powiązane z żadnym nr telefonu) ale tego samego nicka nie dało się użyć 😞


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1577
  • 6796
  • 48

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro


@Zbyniu_1napisał(-a)

Tą swoją oficjalną tabelkę to oni aktualizują może raz na rok, o ile nie rzadziej.


Ta tabelka w PDFie ma datę aktualizacji 26.06.2024 więc świeża ale może jest jakieś opóźnienie co do danych w tabelce, czyli coś już działa na danym urządzeniu ale nia ma jeszcze oficjalnej notki o tym.