Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

Ponieważ zauważyłem ostatnio artykuł, w którym Orange chwali się postępami w rozwijaniu sieci światłowodowej (w tym również w domkach jednorodzinnych) chciałbym zapytać się jak wygląda sytuacja planu zagospodarowania rejonu Bemowo-Lotnisko w Warszawie.

 

Pół roku temu byłem jeszcze w kontakcie z uprzejmym pracownikiem firmy, który poinformował mnie, że decyzja odnośnie inwestycji powinna zapaść wkrótce, później niestety kontakt się urwał.

 

Jak widać w okolicy jest już 1 budynek z dostępem do światłowodu.

internet orange.png

Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie odnośnie tego z kim się kontaktować w tej kwestii

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@Piotr_Warszawa sprawdź, jak sytuacja wygląda na stronie UKE:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

Z kontaktem w tej sprawie, to może być problem, ale proponuję dowiedzieć się w salonie Orange, najlepiej firmowym, najbliższym Twojej lokalizacji:

https://salony.orange.pl/

 

Warto poszukać ulotek w lokalizacji, gdzie światłowód jest już dostępny. Czasami są podawane kontakty do opiekuna, który zajmuje się światłowodem. Podpytać ludzi z tej lokalizacji, którzy są już w zasięgu. Być może już ktoś ma podłączenie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@Piotr_Warszawa sprawdź, jak sytuacja wygląda na stronie UKE:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

Z kontaktem w tej sprawie, to może być problem, ale proponuję dowiedzieć się w salonie Orange, najlepiej firmowym, najbliższym Twojej lokalizacji:

https://salony.orange.pl/

 

Warto poszukać ulotek w lokalizacji, gdzie światłowód jest już dostępny. Czasami są podawane kontakty do opiekuna, który zajmuje się światłowodem. Podpytać ludzi z tej lokalizacji, którzy są już w zasięgu. Być może już ktoś ma podłączenie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@Piotr_Warszawa nie podales na jakiej ulicy. Niestety patrzac na Twoje zdjecie wyszukalem na stronie UKE Screenshot_20200505-004501.jpg

 Jak widac wkolo sama miedz od Orange i nic w planach wedlug POPC


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@byczyn_86 tu nie koniecznie musi być realizacja z POPC. Może Orange realizuje inwestycje z własnych środków.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

Dane z UKE wyglądają tak:

Nie wiem jak u Was, ale strona wyszukiwarka.uke.gov.pl mi nie pokazuje NIC i nigdzie. Trzeba ściągnąć dane w excelu. To co poniżej ze strony https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/, która w moim przypadku pokazuje dane spójne ze ściagniętymi do Excell poprzez strone wyszukiwarka. uke.gov.pl

 

ko20_0-1588661941251.png

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@ko20  bardzo ciekawa mapa! Biorąc pod uwagę, że Boernerowo to same domki jednorodzinne i brak istniejącej infrastruktury,  lotnisko wydaje się być dużo bardziej opłacalnym terenem (choć brak dofinansowania oraz niższe ceny nieruchomości mogą wpływać na kalkulację popytu oraz kosztów)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@ketrasaArtur  dziękuję za sugestie, na pewno z nich skorzystam. Widzę również, że na podanej stronie można zgłaszać popyt. Zastanawiam się na ile ma to wpływ na decyzje, oraz czybudżet przewidziany na POPC został już wyczerpany... Jeśli budżet jeszcze jest, a strona jest brana pod uwagę (nie jestem w stanie sprawdzić czy sąsiedzi podobnie jak ja wysłali pismo wyrażające zapotrzebowanie do Orange), to może udałoby się ją wykorzystać jako narzędzie do zmobilizowania innych mieszkańców.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

Nie ma to żadnego znaczenia. Decyzja zapadła dawno temu. W momencie wygrania konkursu Orange podał które adresy zrobią. Sam se je wybrał z puli możliwych. W konkursie była określona minimalna ilość które muszą zrobić. Zadeklarowali te  które im najprościej czy najtaniej zrobić, bo kwota dofinansowania była stała.

Pewne zmiany są możliwe sami o tym mówili - jeśli się okaże w praniu że gdzieś są jakieś przeszkody formalno-prawne, przykładowo nieuregulowany status infrastruktury (słupy), brak zgody właścicieli na użycie słupów, wejścia na teren  itp, to Oni się z tym nie będą wozić, tylko zrobią gdzie idziniej. A robią 30% białych plam, wiec mają w czym wybierać. To że będziesz składał deklaracje, czy popyt na usłgę NIC nie zmieni. Nawet jak przyprowadzisz im całe osiedle. Budowa sieci od 0 to czynności administracyjne ciągnące się miesiącami. Już abstrahując od kosztów.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@ketrasaArtur  dziękuję za najtrafniejszą sugestię. Dzisiaj byłem w salonie Orange gdzie uzyskałem informację, że usługa światłowodowa na mojej ulicy (Korfantego) będzie dostępna od października 2020


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu Warszwa Bemowo-Lotnisko

@Piotr_Warszawa fajnie, że dostałeś potrzebne informację. Mam tylko nadzieję, że dotrzymają terminu i będziesz mógł uzyskać dostęp do internetu światłowodowego 👍