Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2084
  • 10052
  • 83

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski Ekspertem nie jestem ale taka długość połączenia to chyba za dużo dla zewnętrznej anteny. Tłumienie przewodu zje zysk anteny. Lepsze byłoby takie rozwiązanie https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/zte/jednostka-zewn-trzna-zte-mc889-5g-lte-cat-19-


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@Samotnick wyglada to nieżle. jak bedzie okazja sprobuje to stestować.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski zakładam, że Orange zmodyfikuje i odciąży nadajnik, więc antena zewnętrzna wtedy faktycznie ma sens.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 777
  • 2952
  • 25

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski 

Dobrze widzę że masz ustawione tylko 5G NSA ?  Jeśli tak jest to duży błąd. Powinno być np. 5G NSA / LTE (lub coś podobnego) żeby router agregował 5G+LTE. Przy obecnych ustawieniach może tylko być 5G 2100 a to jest bieda a nie internet który ten router oferuje.

 

U mnie na ZTE MC888 mam tak ustawione jak na zdjęciu.

 


Zrzut ekranu 2024-02-08 110739.png

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

Dzieki, zaraz zmieniam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 777
  • 2952
  • 25

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski 

Tak właściwie to możesz zaznaczyć wszystkie pasma i router powinien sam sobie wybrać jakie chcę lub zaznaczać poszczególne po kolei (po jednym) i sprawdzać czy się połączysz.

Ja u siebie mam zaznaczone wszystkie pasma, pytałem na innym forum jak lepiej i pisali że to praktycznie znaczenia nie ma.

Akurat tutaj to może być winny za długi kabel, niestety straty sygnału bywają ogromne. W takich sytuacjach lepiej się sprawdzają routery zewnętrzne np. ZTE MC889, router jest na zewnątrz a kablem już idzie bez strat sygnału do routera odbiorczego wewnątrz domu.

Niektórzy wsadzają zwykły router do puszki i dają na zewnątrz a z niego kablem do domu... ewentualnie przez wi-fi ale to już sam musisz sprawdzić czy coś takiego się sprawdzi u Ciebie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@Zeusek czyli sugerujesz że router wystawiając 3 metry bliżej BTS router mogę uzyskać lepszy sygnał względem pozycji zewnętrznej ? Sprawdzę oczywiście jutro. 
Odczuwalny brak sygnału jest wieczorami. Kiedy gra na konsoli i jednoczesne oglądanie Netflixa kolidują. No i PING w grach na poziomie 60…


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 777
  • 2952
  • 25

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski 

Nie chodzi o te 3 metry ale że ściana tlumi sygnał, szczególnie tych wysokich częstotliwości np. 2600. 

Jednak Ty masz antenę i to nie ma znaczenia, byś musiał skrócić kabel i dać router koło anteny. Potem od routera kablem do domu.