Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód popc2

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

Hej,

 

W 2016 roku Orange planowało zrobić na moim osiedlu światłowód, nie udało się, prawdopodobnie problemy techniczne, niedawno temat powrócił. Na stronie Orange w zakładce popc2 na liście adresów do podpięcia w obszarze Warszawa wschodni znalazł się mój adres, to samo na stronie uke i planowana rozbudowa to 2020 30 września.

 

Na osiedlu są studzienki, nie na każdej ulicy ale są tepsy, i na każdej ulicy są ich słupy z miedziakiem 2mb/s.

 

Kilka tygodni temu widziałem panów z teltechu którzy kładli do studzienek światło na głównej ulicy osiedla i od tamtego momentu cisza. 

Moje pytania są następujące :

 

1. Czy jeżeli adres znajduje się się na liście popc2 na stronie Orange, na stronie uke, i na emailu orangeswiatlowod@orange.pl napisali, ze w 3 kwartale 2020 to czy będzie on na 100% ?

 

2. Czy prędkosci finansowane w ramach programu popc2 będą normalne w takim światłowodzie tzn 100,300,1000 ?

 

3. Czy termin 30 września 2020 roku to termin w którym dopiero zaczną robić czy do tego czasu mogą zrobić, czyli mogą wcześniej ?

 

4. Czy gniazdo optyczne można zrobić na 2 pietrze domu, żeby puścić internet bezpośrednio z kabla do biura jeśli dom jest odalony od ogrodzenia o jakieś 20m, słup pod domem

 

Pozdrawiam

milego dzionka 😄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Światłowód popc2

@Anonim 

 

Jeżeli kładą światłowód to prędkości będą takie same jakie są dostępne w ofercie Orange.

 

Z tego co wiem to ten termin jest dla nich wiążący ponieważ mogą otrzymać kary/odcięcie dotacji jeśli się nie wyrobią.

 

Jeśli chodzi o kwestie instalacji to wszystko jest do uzgodnienia z technikami podczas instalacji.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Światłowód popc2

@Anonim 

 

Jeżeli kładą światłowód to prędkości będą takie same jakie są dostępne w ofercie Orange.

 

Z tego co wiem to ten termin jest dla nich wiążący ponieważ mogą otrzymać kary/odcięcie dotacji jeśli się nie wyrobią.

 

Jeśli chodzi o kwestie instalacji to wszystko jest do uzgodnienia z technikami podczas instalacji.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

Okej, ale czy jest pewność ze te światło w ogóle będzie, jeśli mam takie informacje jak napisałem w temacie czy znowu mogą porzucić ze względu na problemy techniczne jak w 2016 ?

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

I jescze jedno, czy masowe zgłaszanie popytu na stronie UKE na osiedlu, mówiłmy tu o około 30 - 40 domkach może przyspieszyć ten termin ?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Światłowód popc2

@Anonim 

 

Jest pewność ponieważ ten obszar jest zgłoszony w POPC2.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Światłowód popc2

@Anonim 

 

Na stronie Orange jest możliwość zgłaszania przez klientów zapotrzebowania światłowodu na danym obszarze.Czym więcej takich zgłoszeń to Orange bierze to pod uwagę podczas planowania inwestycji.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

Zgłaszaliśmy ankiety internetowe i bezpośrednio pisemnie do Orange, dlatego pytam czy wyszukiwarka uke tez może to przyspieszyć ?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Światłowód popc2

@Anonim 

 

Można ale zawsze lepiej zgłaszać to do Orange.Nawet jeśli będziesz ponawiał pisma.W tej kwestii Orange jest decyzyjne.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

Problem jest jeszcze taki ze przez internet nie znajduje mojego adresu w Warszawie 😕

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód popc2

Jeszcze mi się pytanie nasunęło na myśl, co jeśli teraz wszedłby jakiś lokalny dostawca i przed realizacja tego projektu Orange w ramach popc2 postawiłby własny internet, Orange i tak wtedy go postawi czy dofinansowanie przepada ?