Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6521
  • 15944
  • 84

Pogaduchy

@Anonim  widzę że @Anonim  chętny to ci podetnie 😄

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Nie te latka i ten krzyż @Citi2017 . Ja sam potrzebuję dobrego kowala do wymiany rąk i nóg...tylko głowy nie chciałbym mieć "podciętej" Emotikon: Język

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Anonim  siekiery to mam te nowe bez klinowe, te stare dawno się rozpadły, łuparka do drewna by się przydała 😉

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Na YT jest masa pomysłowych Dobromirów i niektóre robione tanim kosztem. Tylko kto tanio sprzeda pomysł?

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Anonim  sporo na YouTube pomysłów, czasem naprawdę dobre i tanie w realizacji, tylko trzeba sporo czasu to przeglądać, te rąbanie mi bokiem wychodzi, myślę nad podobną maszyną.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6521
  • 15944
  • 84

Pogaduchy

@Anonim  rozumiem 🙂 dużo rąbiesz dziennie?

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Citi2017napisał(-a)

@Anonim  rozumiem 🙂 dużo rąbiesz dziennie?

 

 


Dziennie nie, ale jak trzeba, na zimę już 2 kubiki drewna mam, jeszcze ze 2 przygotuję i starczy, węgiel drogi i skoro mam dojście, to drewnem przypalam, ale to się za niedługo skończy, trzeba będzie piec wymienić na ekologiczny, wtedy będzie dużo drożej, chyba że pod ciąg ciepłowniczy nas podłączą z miasta, ale to 5 letni plan.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy


@Anonimnapisał(-a)


 drewnem przypalam, ale to się za niedługo skończy, trzeba będzie piec wymienić na ekologiczny, wtedy będzie dużo drożej, chyba że pod ciąg ciepłowniczy nas podłączą z miasta, ale to 5 letni plan.

Znam ten ból...... 😞

 Paliłem drewnem, węglem a teraz postawiłem piec na ekogroszek .

 Spalić da się w nim praktycznie wszystko co jest rozdrobnione lub naturalnie drobne a ślimak popchnie na palnik, np owies , miał , pellet, itp

  I jednego nie rozumiem - węgiel i drewno uznano za paliwa nieekologiczne?

Przecież to są paliwa naturalne i tak po mojemu problem leży tylko i wyłącznie w sposobie spalania!

 Przykład prosty: sąsiad pali około 7 ton węgla na sezon, z komina leci czarny dym, 2 lata temu sadza mu się zapaliła.

Ja w domu podobnej wielkości spalam 3200kg/sezon, dymu z komina praktycznie nie ma

  A więc sprawność spalania?

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Anonim , hajer jak "fedruje" (rąbie-jak w kawałach), to 500+ przybywa...lecz nie w przodku...tam po urobku jest dziura Emotikon: Mrugający

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Jozefgnapisał(-a)
Paliłem drewnem, węglem a teraz postawiłem piec na ekogroszek .Spalić da się w nim praktycznie wszystko co jest rozdrobnione lub naturalnie drobne a ślimak popchnie na palnik, np owies , miał , pellet, itp
 I jednego nie rozumiem - węgiel i drewno uznano za paliwa nieekologiczne?

Przecież to są paliwa naturalne i tak po mojemu problem leży tylko i wyłącznie w sposobie spalania!

 Przykład prosty: sąsiad pali około 7 ton węgla na sezon, z komina leci czarny dym, 2 lata temu sadza mu się zapaliła.

Ja w domu podobnej wielkości spalam 3200kg/sezon, dymu z komina praktycznie nie ma

  A więc sprawność spalania?

 


@Jozefg , to fakt udowodniony, że dobry piec jest podstawą spalania praktycznie bez spalin. Ale rozdrobnione "świństwo" jak zafajda ślimaka, to co wtedy? Na grilla dostępny jest brykiet drzewny, więc to też chyba dobry kierunek na ekologię? Jest zawsze jakieś ale. Węgiel, drewno i jego gatunki nie są pozbawione charakterystycznego zapachu, lecz wciąż to są naturalne bogactwa, które w perspektywie czasowej powinny mieć alternatywne źródła odnawialnej energii. To jest zaniechane i wręcz zaniedbane przez rządzących. Liczy się tu i teraz, a po nas choćby potop. Niestety, sąsiedzi zza miedzy i graniczące kraje nie są bez winy. Gdzie są usytuowane niektóre elektrownie? A czy ktoś jeszcze pamięta, jak do nas płynęły czarne chmury z Iraku, gdy płonęło kilkaset szybów naftowych? To się mści!