Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

Pozostało mi dokładnie 187 dni do końca umowy na abonament w Orange. Chciałem przenieść ten numer do Orange Flex, przeniesienie nastąpi po zakończeniu umowy czy umowa zostanie zerwana od razu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 numer z abonamentu do FLEX można przenieść na 6 miesięcy przed końcem umowy. Numer do FLEX zostanie przeniesiony natychmiast, umowa zostanie rozwiązana bez ponoszenia kary umownej.

Nie można przenieść numery z abonamentu pakiet LOVE do FLEX.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 numer z abonamentu do FLEX można przenieść na 6 miesięcy przed końcem umowy. Numer do FLEX zostanie przeniesiony natychmiast, umowa zostanie rozwiązana bez ponoszenia kary umownej.

Nie można przenieść numery z abonamentu pakiet LOVE do FLEX.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

O właśnie chodziło mi o to co się stanie z tymi 6 miesiącami umowy. Nie to jest numer żony on nie wchodzi w skład Orange Love, brałem go dodatkowo.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 to bez problemu można przenieść do FLEX i w dodatku na tej samej karcie SIM, co obecną umowa, nie trzeba zmieniać.

Warto też skorzystać z polecenia, wtedy można zyskać dodatkowy bonus w kwocie 30 zł:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

Dotyczy tylko nowych użytkowników, kod polecający należy wpisać przed dokonaniem płatności za plan.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

Do końca umowy mam 186 dni to muszę odczekać te 6 dni do równych 180 dni by przenieść numer czy mogę zlecić przeniesienie już?

A i co jeśli po jakimś czasie nie spodoba mi się jednak ta oferta Orange Flex i będę chciał przenieść numer na kartę to będzie taka możliwość? Zależy mi na tym numerze, nie chce go stracić.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 trzeba odczekać 6 dni i dopiero wtedy przenieść numer do FLEX. Jak dobrze pamiętam, to nawet jak teraz zechcesz przenieść, to dostaniesz odmowę przeniesienia.

Jak FLEX nie będzie Tobie odpowiadał, to numer można przenieść do oferty na kartę. Przeniesienie zlecasz na czacie FLEX i numer w kilka minut jest przenoszony do Orange na kartę.

 

Zawsze jest możliwość sprawdzenia FLEX-a. Możesz założyć konto i aktywować dowolny plan z nowym numerem. Jeżeli się nie spodoba, to do 14-tu dni możesz zrezygnować, numer przepada, a opłata za plan jest zwracana do portfela. Można wtedy wypłacić i środki są zwracane na konto/kartę z którego była płatność.

 

Jak chcesz sprawdzić przeniesienie numeru do FLEX, to kup sobie starter Orange na kartę, zarejestruj i aktywuj. Możesz wtedy przenieść numer do FLEX i sprawdzić ofertę FLEX. Rezygnacja przed upływem 14 dni, zwrot płatności za plan, ale numer przepada.

 

 

Pamiętaj, jak już raz aktywujesz numer we FLEX to nie możesz już skorzystać z kodów polecających.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

Piszesz że do 14-stu dni mogę zrezygnować z Flex i przejść na kartę a to po 14-stu dniach już nie można zrezygnować?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 może inaczej napiszę.

FLEX-a można wziąć na próbę, 14 dni. Do tego czasu jak zrezygnujesz z FLEX-a to opłata za plan jest zwracana, ale numer przepada bezpowrotnie. Nie będzie można z numeru już skorzystać, ani odzyskać.

 

Po upływie 14-tu dni plan można zawiesić maksymalnie do 6-ciu miesięcy. W tym czasie opłata za plan nie będzie pobierana, a numer będzie nieaktywny. Jeżeli przed upływem 6-ciu miesięcy dokonasz opłaty za plan, to numer zostaje przywrócony do aktywnych. Jeżeli minie 6 miesięcy, to numer bezpowrotnie przepada, nie można już go odzyskać.

 

Numer z FLEX-a możesz przenieść do oferty na kartę w dowolnym momencie, ale wtedy nie zostaje zwrócona opłata pobrana za opłacenie planu, nawet jak nie minęło 14 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

Ostanie pytanie o ten zapis w regulaminie (w załączniku). Numer o którym piszę nie jest częścią Orange Love ale mam na niego przyznany rabat z tytułu posiadania Orange Love, zamiast 50 zł płacę za niego 30 zł. Czy w tym wypadku nadal mogę go przenieść do Flex?

 

Screenshot_20231024_184004_Firefox.jpg


________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Przeniesienie numeru z abonamentu Orange

@Ozzy_666 tu chodzi o łączenie usług. Jeżeli masz numer w OL, który jest dawcą zniżek, to jego nie możesz przenieść do FLEX. Numer, który jest biorcą zniżek, ale ma abonament inny niż OL, możesz przenieść do FLEX. Sprawdź na koncie Mój Orange, na czacie lub infolinii, jaki masz abonament.