Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Volte


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Problem z Volte

Czy miał ktoś z Was następujący problem : 

Wyłączone Volte, wszystko ok. Włączone, zazwyczaj ok ale czesto....przy próbie połączenia albo rozmówca ma zajęte lub odzywa się poczta. Gdy oddzwoni, twierdzi, że puszczam strzałki i się rozłączam😅😏 

Reasumując, pod numery które chcę się dodzwonić dociera połączenie w postaci krótkiego  dzwonka ( i koniec) lecz u mnie jest brak połączenia ewentualnie poczta lub sygnał zajętości.

Tel. Mi 9T pro orange flex

2 ODPOW. 2

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Problem z Volte

Mam dokładnie taki sam problem (chociaż losowo acz często występuje). I też wspominałem o tym w wątku o VoLTE w Orange na telefonach Xiaomi. 

Już teraz podczas wykonynwania połączenia odruchowo wchodzę w ustawienia i wyłączam i włączam VoLTE (dosłownie w ciągu sekundy zmieniam ten stan przełącznika on -> off -> on). 

Po zgłoszeniu dwukrotnie problemu do pomocy technicznej z podanymi godzinami połączeń na jakie numery itd otrzymałem informację że zalecają wyłączenie VoLTE. Więc jest to niestety tylko obejście problemu a nie jego rozwiązanie. 

 

Orange na Kartę, Xiaomi Mi 9.

 

Swój problem możesz też zgłosić - jest to inna oferta więc ciekawe jakie rozwiązanie zaproponują. Może inne? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18422
  • 52668
  • 710

Problem z Volte

Widzę, że pod koniec roku pojawiają się problemy z działaniem samej usługi VoLTE. Coś musiało być zmienione w konfiguracji. Od kilku dni obserwuję, że usługa VoLTE nie chce działać na telefonie zakupionym od Orange. Po restarcie przez jakiś czas włącza się aby po dwóch trzech dniach znowu było niedostępne.

Z połączeniami to zauważyłem, że jeżeli dodatkowa karta SIM jest w routerze, to na taki numer nie da się dodzwonić. Przychodzą wtedy powiadomienia SMS o próbie połączenia lub strzałki. Ale taka występuje niezależnie czy jest włączone VoLTE, czy nie i dotyczy tylko FLEX.