Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kumulacja GB na kartę


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Kumulacja GB na kartę

Witam

Czy w Orange można kumulować GB na kartę?

Jestem zainteresowany przejściem z Plusa i chciałbym aby niezużyte GB przechodziły na nast. miesiąc.

Interesuje mnie plan cykliczny 30 zł - 30 GB nielimitowane rozmowy sms, mmsy AKT30 CYKL

 

Przykładowo zastanie mi 15GB internetu, po doładowaniu przed końcem okresu rozliczeniowego przedłużam ważność konta o kolejne 31 dni i czy będę miał na koncie 45GB internetu? (15GB z poprzedniego okresu+ 30GB z nowego miesiąca itd...)

Proszę o wyjaśnienie jak to działa ponieważ nie jest łatwo znaleźć informacje na stronie

Dziękuję za pomoc

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Kumulacja GB na kartę

@pikej z GB za doładowania można kumulować, natomiast nie kumulują się GB z pakietów. Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Kolejność zużywania GB. Najpierw zostaną użyte GB z doładowania, następnie po ich wykorzystaniu GB z pakietu. Może więc się zdarzyć, że nie wykorzystasz GB z doładowania, więc po miesiącu przepadną GB z pakietu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Kumulacja GB na kartę

Ale to z automatu, czy jakimś dodatkowym kodem?

Czy możesz masz jakiś regulamin w tym temacie?

 

Dziękuję


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Kumulacja GB na kartę

@pikej jak doładowujesz konto kodem ze zdrapki lub realizujesz doładowanie przez bankomat, www itp, to dostajesz dodatkowy pakiet GB. Przykładowo doładowując konto kwotą 100 PLN dodatkowo dostajesz pakiet 50 GB ważny 5 miesięcy. Jak doładujesz kolejną kwotą, np 100 PLN, to GB się zsumują, razem będzie 100 GB ważne 5 miesięcy od ostatniego doładowania.

Tu masz więcej informacji, ile GB dostaniesz po doładowaniu jaką kwotą:

https://doladowania.orange.pl/#stage1


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Kumulacja GB na kartę

@ketrasaArtur 

Jaka jest różnica między GB z doładowania a GB z pakietów?

GB z doładowania to 15GB a kolejne 15GB  to bonus?

 

@ketrasaArtur 

 

Znalazłem opcję przedłużenia danych

+ 365 dni  29 zł  AKT365   *101*365#  - czy jeżeli zapłacę te 30 zł to przedłużę ilość GB z pakietu? Przez 365 dni nie stracę zużytych GB? Czy to tylko dotyczy bonusów GB z doładowań a nie GB z pakietu?

 

_______________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Kumulacja GB na kartę

@pikej zależy jaką kwotą dokonywujesz. 

Pewnie chodzi o promocję podaną na stronie głównej Orange w zakładce na kartę.

Jak doładujesz konto kwotą 30 PLN, to dostajesz 15 GB na miesiąc. Załóżmy, że to przygórka 1. Potem aktywujesz pakiet ze środków na koncie głównym, płacisz 30 PLN i dostajesz rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz 15 GB, to jest przegródka 2. GB  z przegródki 1 i 2 nie sumują się, ale jest kolejność ich zużywania. W pierwszej kolejności zostaną pobrane GB z przegródki 1, czyli te z doładowania konta, następnie po ich wykorzystaniu będą schodziły GB z przegródki 2. Jeżeli przez miesiąc nie zużyjesz GB z przegródki 1, to GB z przegródki 2 przepadną po miesiącu.


@pikejnapisał(-a)

@ketrasaArtur 

 

Znalazłem opcję przedłużenia danych

+ 365 dni  29 zł  AKT365   *101*365#  - czy jeżeli zapłacę te 30 zł to przedłużę ilość GB z pakietu? Przez 365 dni nie stracę zużytych GB? Czy to tylko dotyczy bonusów GB z doładowań a nie GB z pakietu?


Te przedłużenie dotyczy tylko GB z doładowania, czyli z przegródki 1. Przegródki 2, czyli GB z pakietu nie da się przedłużyć. Jak ich nie użyjesz, to przepadną.

 

_______________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Kumulacja GB na kartę

@ketrasaArtur 

Interesuje mnie kwota 30 zł

Z opisu wyżej płacę 30 zł - dostaję nielimitowane polaczenia oraz 15 GB - 1 przegródka, czy muszę zapłacić kolejne 30 zł aby dostać kolejne 15GB - 2 przegródka?

Jak tak to wychodzi trochę drogo 60 zł za 30 GB.

 

AKT30 CYKL - Czy jeżeli aktywuje ten pakiet - przykładowo mam 30 zł, wysyłam kod aktywacyjny i na bieżący miesiąc mam 30GB netu (15 GB z 1 przegródki i 15 GB z 2 przegródki). Schodzi internet z 1 przegródki na początku i tylko te GB się sumują na kolejny miesiąc tak? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Kumulacja GB na kartę

@pikej podaną przez Ciebie promocją do przedłużenia przedłużysz tylko GB z przegródki 1, czyli z doładowań. GB z przegródki 2, czyli z pakietu nie da się w ogóle przedłużyć. Po prostu nie ma takiej oferty, aby przedłużyć GB z pakietu, czyli z przegródki 2.

 

Jak mocno chcesz mieś ważność GB z pakietu, to aktywuj pakiet na rok. Dostaniesz 1TB ważny 365 dni. Wada takiego pakietu, że trzeba jednorazowo wydać na niego 360 PLN, zaleta, masz wszystko ważne rok.

 

Tu masz informacje o dostępnych pakietach w ofercie na kartę:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Bez-limitu-do-wszystkich-z-dost%C4%99pem-do-5G-za-39...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Kumulacja GB na kartę

@pikej czy moje wyjaśnienia co do kumulacji GB są wystarczające, czy jeszcze masz w tej sprawie pytania?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 203
  • 817
  • 0

Kumulacja GB na kartę

Są pewne wyjątki

Tylko szkoda że przez IKO to nie działa

 

___________

Scalenie wpisów - Rafał