Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

Czy komuś przytrafiło się wyskakujące okienko ankiety Orange?

W pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na adres strony, nietypowy jak na Orange. Następnie, że strona jest niezabezpieczona. Poniżej były komentarze kilku osób, gdzie wszyscy na raz 4 godziny temu złożyli swój komentarz. Czyli musieli swoje komentarze wystawiać około godziny 5-tej rano. Nie sądzę, aby ktoś był takim maniakiem, poza drobnymi wyjątkami, aby o 5-tej rano komentować wygraną. Lepiej się zastanowić, co się chce oddać ważnego za te ciekawe i kuszące nagrody.

Screen poniżej:

ankieta.jpg

 

______________

* Wpis został przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

Ewidentny phishing, pomijając to co napisałeś, to Orange nigdy nie oferuje iPhonów, etc za wypełnienie ankiety.

Najlepiej zgłosić tą stronę do CERT, aby @Rosiu i s-ka zrobili z nią co trzeba 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

Ewidentny phishing, pomijając to co napisałeś, to Orange nigdy nie oferuje iPhonów, etc za wypełnienie ankiety.

Najlepiej zgłosić tą stronę do CERT, aby @Rosiu i s-ka zrobili z nią co trzeba 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

Jak te strony potrafia byc ludzaco podobne i dobrane kolorystycznie do oryginalu. To na maila dostales? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

@zbignieww do https://cert.orange.pl/ już zgłosiłem. Dobrze wiedzieć, że @Rosiu i ekipa CERT czuwa nad bezpieczeństwem Emotikon: Mrugający

@byczyn_86 stronka mi wyskoczyła podczas przeglądania różnych serwisów. Nie wiem, która była odpowiedzialna za pojawienie się ankiety, bo miałem kilka okienek otwartych.

Bardziej mi zależy, aby ostrzec innych przed kłopotami, bo można łatwo sobie namieszać sprzedając swoje prywatne dane za nagrodę, której pewnie się nie otrzyma Emotikon: sfrustrowany


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!

Oczywisty scam, siedzi już na #CyberTarcza. Dzięki.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

Ankieta Orange - czy na pewno?? UWAŻAJCIE !!!