Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa spotify na transmisji danych


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2835
  • 7124
  • 186

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim  Wg mnie większość wpisów w tym temacie to "konstruktywne narzekania" na wadliwie działającą usługę wyrażane w sposób kulturalny i poparte przykładami. No chyba, że teraz niepochlebne opinie o Orange to już hejt...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

Ponownie, z 5 minut temu musiałem przełączyć się z OFnK (gdzie forum NO znowu nie działa) na flexa, aby napisać wiadomość.

@Anonim, przyznaj, "wystarczyło" w twoim ostatnim poście po prostu nie pasuje, nie podchodziłeś do tego samolotu z racji ochoty na lot, jak ludzie w reklamach Mango do ich cudownych produktów. 😉 Kiedy sesja się zerwie, bo mam słaby sygnał w środku podlaskiego lasu to okej, można poratować się czymś takim, ale nigdy na co dzień. To jest po prostu błąd w działaniu usługi. I ona ma działać na IPv6, tak jak działała, jak sam ojciec Orange nam przykazał (domyślnymi ustawieniami) i zaprezentował, że to po prostu działa (przez cały ten czas, kiedy to do niedawna działało).

 

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

@Katani1  kilku tu w temacie sensownie pisało, więc mieli problemy z Danymi Mobilnymi, reszta to nie wiem, zdawkowe posty, trudno zgadnąć, czy użytkownik miał problem czy hejtował, inna sprawa to ustawienia danych mobilnych, to że kiedyś działały, nie znaczy że będą obecnie działać poprawnie, wcześniej na prepaid Orange, dane mobilne działały mi na IPV6, nawet z dopiskiem ipv6 w profilu, teraz tylko po ipv4 jest bez problemów, ale ja nie mam problemów z konfiguracją fona, co niestety nie jest tak oczywiste u innych, czasem potrzeba "Twardego Reset" by zlikwidować problemy w fonie, ba akcent na Xiaomi, bardzo niestabilne oprogramowanie fony tej firmy mają i MIUI.

@marekw  jesteś rozgarniętym użytkownikiem, więc na pewno sprawdziłeś gdzie tkwi problem, ja nie bronię Orange, problemy były, ale nie tak katastrofalne, jak co niektórzy opisywali.

Gwarantowanego ipv6 na prepaid nie ma, takie coś to tylko w abonamencie, jak działa ipv6 to fajnie ale i tak nie wykorzystasz tego w pełni, do tego trzeba mieć abonament, być może we FLEX to zadziała.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2835
  • 7124
  • 186

Nie działa spotify na transmisji danych

Dobra, skończmy temat hejtu. Ja to pojęcie inaczej definiuję.

 

Jak pisałem wcześniej, zmieniałem ustawienia punktów dostępu, przez czat zresetowano mi ustawienia danych mobilnych w systemie, wymieniłem kartę SIM i kupiłem nawet nowy telefon Xperia XZ2 Compact, nie Chińczyka. Nic z powyższych nie przyniosło poprawy, odpowiedź na zgłoszenie techniczne - u nas jest dobrze, źle jest u ciebie. Co mi pozostaje? 

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

@Katani1  trudny temat w twoim wypadku, ale lokalnie masz problem czy też w rozjazdach, nie siedzę na zapleczu, może coś nie tak z twoim kontem prepaid, ja nawet nie zgłaszałem problemów z Danymi Mobilnymi, bo były sporadyczne, obawiałem się że pogrzebią na moim koncie i będzie gorzej.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

Nie mam wiedzy w temacie, żeby powiedzieć o przydatności (wyższości nad 4ką) IPv6, jak zasugerowałeś, dla mnie. I szczerze, nie mam w tym momencie ochoty drążyć tematu tak dla siebie, po prostu zdaję się na to, co mi odgórnie podaje operator. Dał takie ustawienia, nie dał informacji, że ta popularna wśród użytkowników usługa nie działa - okej, przyjmuję, ewentualnie, jak teraz, zgłaszam problem. Jeśli będzie oficjalny, publicznie dostępny komunikat w stylu "zmieniamy wszystkim użytkownikom APN, zrób tak i tak, odtąd transmisja danych działa w ten i tylko ten sposób, możesz zrobić zmianę samodzielnie już teraz albo poczekać na np. aktualizację oprogramowania; ta usługa nie działa bo wymaga czegoś, czego w twojej taryfie nie ma" - to robię, co mówią, ew. zmieniam taryfę lub sieć, jeśli uznaję usługę za niezbędną do życia.

 

EDIT: a to tzw. nakręcanie, niestety, ja również uznam za stosowne. Nakręcanie w normalnym tonie, ale jednak - dawanie wyraźnego znaku, że nie działa, to i wtedy. Bez tego trudno przekonać ludzi, by napisali do BOK.

 

EDIT2: swoją drogą, rozmawiamy w kilka osób od co najmniej kilkunastu stron a kontakt bezpośrednio z pracownikami, tam gdzie jest, ginie w tle. 

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

Z tego co zaobserwowałem wcześniej, sesje przerywało przy agresywnym korzystaniu z danych mobilnych, przeciążenie nadajnika ok, ale chyba też coś ekstra, co się konkretnie działo nie odgadłem, ale ja mam 180GB tylko do marca, chyba to wykorzystam, chomikowanie teraz w Orange się ie opłaca, może część próbowała TB zachomikowane szybko zużyć i były problemy, nikt tego wprost nie napisał.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2835
  • 7124
  • 186

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim  Nie chce mi się już powtarzać, problem mam powiedzmy w Małopolsce. Wg mnie nie ma to jednak nic do rzeczy, bo inne nr, którymi zarządzam działają poprawnie, np. karta w modemie podłączonym do laptopa, z którego teraz piszę. A mieszkam w takiej małej wiosce koło Wieliczki 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

@Katani1  problem jest głębszy, może i na twoim koncie, ale szerokiej wiedzy nie mam, ba od zaplecza też nie zbadam, tu możemy lużno podyskutować, konkrety to na czat czy telefonicznie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

Moje wykorzystanie danych na kartach OFnK jest takie, że wcześniej jedna a teraz druga z kart stała się główną i główna karta transferuje 1 do 4 GB dziennie, głównie chyba na youtube i spotify. Później doszedł flex z planem 30 GB jako mój numer główny zamiast OFnK, OFnK główne trafiło do routera.

Opisywane problemy nie zeszły się z momentem, kiedy zmieniałem kartę główną ani nie pojawiły się przy nagłym dużym wykorzystaniu danych, bo dzienny limit danych mam stabilny, w podanym przedziale.

 

Stacja też nie jest przeciążona (z resztą, sam mówiłem o problemie w więcej niż pojedynczej lokalizacji), bo ilekroć nie zrobiłbym speedtestu, to nawet ten raz, kiedy połączenie zamuliło, wynik nigdy nie spadł poniżej 50/25 Mbps a zwykle przekraczam setkę.