Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent
  • 3
  • 10
  • 0

Konto wazne rok

Witam, mam pytanie. Posiadam ten sam numer w orange od 14 lat. Jutro konczy mi sie waznosc konta, mam tam wciaz ponad 50 zl. Chcialam wlaczyc usluge konto wazne na rok, wyslalam smsa na 8002 o tresci Start I wyswietla mi sie to jako blad. Usluge juz aktywowalam ponad rok temu, wiec nie wiem czemu tym razem nie dziala. Mam orange pop. Ktos moze pomoc? 

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Rozwiązanie:
Highlighted
Poziom 30, Ekspert
  • 3647
  • 7251
  • 77

Konto wazne rok

@Rozi informacje jak wysyłanie wiadomości zostało zablokowane i jak odblokować:

Standardowo wysyłanie wiadomości: SMS pod numer 8002 o treści START

Screenshot_2020-01-14-08-31-09.png

Jeśli klikniesz anuluj, a do tego jeszcze zaznaczysz "Pamiętaj mój wybór" to dostaniesz komunikat o będzie wysłania SMS-a:

Screenshot_2020-01-14-08-31-27.png

Aby odblokować odszukać w menadżerze aplikacji: apkikację do wiadomości, u mnie to jest aplikacja WIADOMOŚCI.

Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>w prawym górnym rogu klikasz trzy kropeczki i wybierasz>Dostęp specjalny>Korzystanie z usług SMS Premium>Usługa wiadomości zmień na zawsze zezwalaj.

U mnie to tak wygląda:

Screenshot_2020-01-14-08-41-06.png

Następnie wyszukaj pozycji:

Screenshot_2020-01-14-08-41-31.png

Na wysokości pozycji "PYTAJ" po prawej stronie masz strzałkę do dołu. Kliknij na nią i rozwinie się menu:

Screenshot_2020-01-14-08-41-34.png

Wybierz PYTAJ. Możesz wybrać inną pozycję, np: "Zawsze zezwalaj", ale w tedy nie dostaniesz ostrzeżenia, jak będziesz chciał wysłać SMS-a wysokopłatnego, np do konkursu. W przypadku zaznaczenia: "Nigdy nie zezwalaj" dostaniesz błąd wysłania SMS-a. Najlepiej zaznaczyć: "Pytaj" i w momencie wysłania SMS-a jak wyskoczy powiadomienie, należy kliknąć WYŚLIJ, w tedy SMS np: na numer 8002 pójdzie i konto ważne rok zostanie aktywowane.

Mój post pomógł? Kliknij like lub oznacz jako rozwiązanie.

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 30, Ekspert
  • 3647
  • 7251
  • 77

Konto wazne rok

[ Edytowane ]

@Rozi na jakim telefonie chcesz aktywować konto ważne rok?

Jeżeli przez SMS nie chce zadziałąć, to zadzwoni na infolinię BOK: 510 100 100 lub napisz na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt

i poproś o aktywację konto ważne rok. Konsultant uruchomi tą usługę.

Tutaj:

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Mam-problem-z-przed%C5%82u%C5%BCeniem-%C5%9Brodk%C3%B3w-w-ko...

był poruszany również temat z przedłużenia konta, ale okazało się, że telefon miał blokadę na wysyłanie SMS-ów pod numer 8002. Może u Ciebie również to występuje, dlatego pytanie z jakiego telefonu chcesz wysłać SMS-a.

Poziom 24, Specjalista
  • 2068
  • 4834
  • 21

Konto wazne rok

[ Edytowane ]

@Rozi 

Spróbuj wpisać

START   i wyślij na 8002 ( ja zawsze treść SMS-a wpisuję dużymi literami, i jest ok )

Ale jest jeden kruczek @Rozi  w tym wszystkim bo jeśli aktywowałeś usługę " zawsze bez limitu ", to owa usługa wyklucza RWK

@Rozi- sorki ale dopiero teraz zauważyłam, żeś Ty kobietą jest ( dopiero po treści Twojego posta doszłam do tego ) Emotikon: Mrugający

Poziom 30, Ekspert
  • 3647
  • 7251
  • 77

Konto wazne rok

@wscieklaewka można i małymi. Czytałaś temat linka, który podałem w poprzednim poście. Sytuacja bardzo podobna i podejrzewam, że @Rozi ma zablokowany numer 8002 w swoim telefonie, dlatego próbując wysłać SMS-a dostaje w odpowiedzi błąd. Można to odblokować i wszystko wróci do normy, albo skontaktować się z infolinią Orange i tam zlecić konsultantowi uruchomienie RWK Emotikon: Mrugający

Poziom 26, Specjalista
  • 447
  • 1793
  • 30

Konto wazne rok

[ Edytowane ]

@Rozi, Usługę Konto ważne rok można również aktywować na Mój Orange. Próbowałaś aktywować Usługę po zalogowaniu się na swój numer? Jeżeli również masz problem z aktywacją Usługi na MO to pozostaje kontakt z BOK. 

EDIT: @Rozi, czy możesz normalnie dzwonić i wysyłać SMSy, czy może masz zablokowane połączenia wychodzące? 

Poziom 12, Recenzent
  • 3
  • 10
  • 0

Konto wazne rok

Mam Samsung core plus sm g350, nie za nowy, choc juz smartfon.

Poziom 30, Ekspert
  • 3647
  • 7251
  • 77

Konto wazne rok

@Rozi czy czytałeś temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Mam-problem-z-przed%C5%82u%C5%BCeniem-%C5%9Brodk%C3%B3w-w-ko...

Tam właśnie jest mowa o takiej samej sytuacji jak Twoja.

Podejrzewam, że nawet nieświadomie zablokowałeś sobie na telefonie numer: 8002, dlatego wyświetla się Tobie błąd wysłania SMS-a.

Czy jak dzwoniłeś na infolinię w w sprawie przedłożenia ważności konta?

Highlighted
Poziom 30, Ekspert
  • 3647
  • 7251
  • 77

Konto wazne rok

@Rozi informacje jak wysyłanie wiadomości zostało zablokowane i jak odblokować:

Standardowo wysyłanie wiadomości: SMS pod numer 8002 o treści START

Screenshot_2020-01-14-08-31-09.png

Jeśli klikniesz anuluj, a do tego jeszcze zaznaczysz "Pamiętaj mój wybór" to dostaniesz komunikat o będzie wysłania SMS-a:

Screenshot_2020-01-14-08-31-27.png

Aby odblokować odszukać w menadżerze aplikacji: apkikację do wiadomości, u mnie to jest aplikacja WIADOMOŚCI.

Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>w prawym górnym rogu klikasz trzy kropeczki i wybierasz>Dostęp specjalny>Korzystanie z usług SMS Premium>Usługa wiadomości zmień na zawsze zezwalaj.

U mnie to tak wygląda:

Screenshot_2020-01-14-08-41-06.png

Następnie wyszukaj pozycji:

Screenshot_2020-01-14-08-41-31.png

Na wysokości pozycji "PYTAJ" po prawej stronie masz strzałkę do dołu. Kliknij na nią i rozwinie się menu:

Screenshot_2020-01-14-08-41-34.png

Wybierz PYTAJ. Możesz wybrać inną pozycję, np: "Zawsze zezwalaj", ale w tedy nie dostaniesz ostrzeżenia, jak będziesz chciał wysłać SMS-a wysokopłatnego, np do konkursu. W przypadku zaznaczenia: "Nigdy nie zezwalaj" dostaniesz błąd wysłania SMS-a. Najlepiej zaznaczyć: "Pytaj" i w momencie wysłania SMS-a jak wyskoczy powiadomienie, należy kliknąć WYŚLIJ, w tedy SMS np: na numer 8002 pójdzie i konto ważne rok zostanie aktywowane.

Poziom 24, Specjalista
  • 2068
  • 4834
  • 21

Konto wazne rok

@Rozi 

To znowu ja Emotikon: Szczęśliwy Witaj dziś

Czy masz możliwość przełożenia karty do innego telefonu ( z Orange oczywiście ) i spróbować aktywacji  Sprawdź  też *124*#  jaką masz taryfę na chwilę obecną.

Poziom 12, Recenzent
  • 3
  • 10
  • 0

Konto wazne rok

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi! Wychodzi na to, ze mialam zablokowany opcje sms premium!