Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przełączyć pakiety internetu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

Jak przełączyć pakiety internetu

Sytuacja jest następująca, na chwilę obecną przysługują mi 2 różne pakiety:

1. Stary (Bonus internetowy za doładowania) 80GB ważne 288dni

2. Nowy (Internet bez limitu) 10GB ważny 9 dni

Rzecz jasna i logiczna, że obecne użycie internetu jest naliczane z pakietu aktywnego na rok, a nie tego który przepadnie za tydzień...

Więc, czy istnieje jakikolwiek sposób by pakiet nr 2 nie był bezużyteczny i móc z niego skorzystać (za wyjątkiem zużycia wpierw pakietu nr2😉)?

 

12 ODPOW. 12

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak przełączyć pakiety internetu

Niestety nie da się przełączyć tego i najpierw idzie z bonusów za doładowania 😉

Choć na logikę powinno być odwrotnie, ale to widać, mniej korzystne, dla operatora.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Jak przełączyć pakiety internetu

@qwoot  dobrze pisze @IreneuszCD nie da się przełączyć pakietów pomiedzy sobą  ale można byłoby taką propozycje dodać w pomysłach. @qwoot rozważ  taką propozycje aby dodać taki pomysł na forum i poddać go głosowaniu 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

Jak przełączyć pakiety internetu

Szkoda... i niech zgadnę, włączając pakiet 300GB na rok spotka mnie ta sama sytuacja - wyląduje to w miejscu którego nie będę mógł ruszyć, póki nie zużyję starego bonusu za doładowania

A do tego czasu każda z przysługujących paczek po 25GB będzie przepadała co miesiąc?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Jak przełączyć pakiety internetu

@qwootna to wygląda że tak. Tak jak pisałem dodaj taką propozycję w pomysłach żeby najpierw wykorzystywać ten drugi pakiet co o nim pisałeś a pózniej ten Bonus internetowy za doładowania. Chętnie zagłosuje za tym pomysłem 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak przełączyć pakiety internetu


@qwootnapisał(-a)

Szkoda... i niech zgadnę, włączając pakiet 300GB na rok spotka mnie ta sama sytuacja - wyląduje to w miejscu którego nie będę mógł ruszyć, póki nie zużyję starego bonusu za doładowania

A do tego czasu każda z przysługujących paczek po 25GB będzie przepadała co miesiąc?


Wszystko przepada jak masz Bonusowy pakiet, bo bierze GB z niego, potem jak go braknie, dopiero z innych, musisz więcej zużywać GB, nie chomikować.

@Pablo5 pomysł taki już był, niestety nie będzie zmian, trzeba się z tym pogodzić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Jak przełączyć pakiety internetu

ok @IreneuszCD ja jestem 12 dniowym świeżakiem to nie przeglądałem wszystkich pomysłów ale dzięki za info 😄


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

Jak przełączyć pakiety internetu

 
@IreneuszCD  nie to, że chomikuję (Od internetu mam komputer z pakietem 1,2TB) Na telefonie messenger i okazjonalne sprawdzenie czegoś w google robi co może, ale szybko przecież tego bonusu nie przemieli😄
12,5GB bonusu po każdym doładowaniu za 5zł też nie polepszy sytuacji. Widocznie korzystanie z "internetu ważnego na rok" blokuje wszystkie inne promocje od operatora. Szkoda, ale też nie będę specjalnie narzeka -ł obecne 80GB co mam starczy mi na lata, bo będę przedłużał jak coś zostanie.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak przełączyć pakiety internetu


@Pablo5napisał(-a)

ok @IreneuszCD ja jestem 12 dniowym świeżakiem to nie przeglądałem wszystkich pomysłów ale dzięki za info 😄


Skoro pomagasz w temacie, to chyba ogarniasz system prepad w Orange/

Bo Bonus to ekstra usługa w Orange i mogło by go nie być, nie wszyscy operatorzy to stosują.

Więc krótka piłka, cieszyć się z darmowego bonusu GB.

Tak technicznie, jak Bonus GB spory i termin ma na rok przykładowo, to nie warto płatnych usług aktywować, bo kasa poleci tylko.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Jak przełączyć pakiety internetu


@qwootnapisał(-a)

Szkoda... i niech zgadnę, włączając pakiet 300GB na rok spotka mnie ta sama sytuacja - wyląduje to w miejscu którego nie będę mógł ruszyć, póki nie zużyję starego bonusu za doładowania

A do tego czasu każda z przysługujących paczek po 25GB będzie przepadała co miesiąc?


Według informacji zawartej w regulaminie na stronie:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/do-31-05-2023-r-Promocja-300-GB-za-darmo-przez-rok-w...

Aktywując pakiet 300 GB na rok, kolejne paczki 25 GB otrzymywane co miesiąc sumują się. Więc jeśli wykorzystasz GB otrzymywane po doladowaniach, to możesz w następnej kolejności skorzystać z GB zsumowanych w promocji 300 GB na rok.

Co do kolejności wykorzystania GB, tak operator ustawił jakiś czas temu kolejność i wątpię, aby pomysły pomogły w zmianie. Kolejność zużywania GB:

  • otrzymane w promocjach, okazję okolicznościowe itp.
  • z doladowań
  • wykupione pakiety
  • jeśli nie ma wykupionych pakietów lub zdjęty jest lejek, to transmisja danych opłacana z konta głównego.