Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z siecią


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

problem z siecią

witam,

mam internet mobilny dla firm lte w orange

ruter ZTE MF283+

w firmie mam podłączone do rutera przez wifi kilka laptopów i niestety czasami pojawia się komunikat "System windows wykrył konflikt adresów IP" i pojawiają się problemy z połączeniem. Dodatkowo mam jeszcze podłączony wzmacniacz sygnału WIFI tplink. Zastanawiam się nad ręcznym ustawieniem protokołu IP na tych laptopach. Proszę powiedzieć jakie dane wpisać tzn: adres ip, maska podsieci, brama domyślna, preferowany i alternatywny serwer dns  

dziękuję za pomoc

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

problem z siecią

Daj zrzut z konfiguracji routera, lub jak nie potrafisz to spisz to, druga sprawa to IP wewnątrz sieci ustaw w komputerach na automatyczne i reszta ustawień też, DHCP zawiaduje router, tam ustawiasz DNS i Bramę Domyślną, zasadniczo fabryczne ustawienia są ok, jak grzebałeś w nich to reset do domyślnych, wzmacniacz wi-fi nie trzeba konfigurować po WPS go sparuj z siecią.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

problem z siecią

Adres IP przypisuj od 192.168.0.100 do 192.168.0.200

Maska: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Podstawowy serwer DNS: 194.204.159.1

Dodatkowy serwer DNS: 194.204.152.34

 

Konflikt zapewne jest przez to, że któryś komputer ma stałe IP. Jednakże w firmie ja bym ustawił wszystkim IP na stałe.

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

problem z siecią

robiłem reset do ustawień fabrycznych parokrotnie, i problem wraca z tym konfliktem adresów ip


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

problem z siecią

a jak sprawdzić, który ma stałe?i jak ustawić na stałe?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

problem z siecią

http://www.wicom.pl/przydatne-informacje-czytnik/items/konfiguracja-tcpip-karty-sieciowej.html - pod tym linkiem masz w sumie ładnie opisane. Jak w kroku 6 masz "uzyskaj adres IP automatycznie" to ten komputer nie ma ustawionego na stałe. W kroku 5 masz jak zmienić na stały.

 

http://www.sstplegionowo.pl/zmiana-adresow-ip-konfiguracja - pod tym linkiem masz na różnych systemach operacyjnych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

problem z siecią

a proszę jeszcze o informacje czy w ustawieniach rutera czas dzierżawy zostawić jak jest fabrycznie?(24h)

Anonim

Nie dotyczy

problem z siecią

Jak masz duży ruch w sieci, to ustaw na 8h czy krócej, wtedy adresy IP będą szybciej się zwalniać

W Firmie mamy na 120minut, jak komputer wypięty to szybko adres IP wraca do puli.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

problem z siecią

czyli jak już raz poustawiam stałe IP jak Wojcieszko

Anonim

Nie dotyczy

problem z siecią

Stałe IP po MAC kart sieciowych (urządzeń/komputerów) jak ustawisz w Routerze, to komputery na Automatyczne ustawienia, nic więcej nie trzeba robić.