Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 12
  • 0

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Kupiłem nowy laptop. Podłączyłem go do modemu livebox  2.0. Niestety co jakiś czas połączenie się zawiesza i zrywa. Dzwoniłem do orange expert i tam polecili mi podłączyć kabel sieciowy do liveboxa w celu aktualizacji. Może mi ktoś wyjaśnić na czym to polega. Na infolinii wyjaśnili mi , że to z powodu Win 10. Czy są jakieś inne rozwiązania problemu? Bardzo proszę o pomoc.

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Bardzo dużo informacji, jaki Laptop co ma w środku to Tajemnica, to w ciemno, zainstaluj to co dałem na zrzucie i daj taki sam zrzut, potem możliwa będzie jakaś pomoc, jeśli komputery/sieci wi-fi to Magia, poszukaj Informatyka czy kogoś obeznanego z nimi.

Bez tytułu.png

 

Edit:

Dzwoniłem do orange expert i tam polecili mi podłączyć kabel sieciowy do liveboxa w celu aktualizacji <> to tak zrób na początek, proste wpinasz kabel sieciowy do gniazda Laptopa i  livebox  2.0, pobierasz aktualizacje, wtedy pobierz i program co monitoruje wi-fi z mojego zrzutu i będzie jakiś postęp w rozwiązaniu problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

@piotrpazNa początek spróbuj tego

 

Aby uruchomić te polecenia związane z siecią w oknie wiersza polecenia

  1. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg Wiersz polecenia, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) pozycję Wiersz polecenia, a następnie wybierz polecenie Uruchom jako administrator > Tak.
  2. W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
    • Wpisz ciąg netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 12
  • 0

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

2018-02-09.pngZrobiem tak jak radziles . Jakim kablem? sieciowym czy usb podpiac do liveboxa?

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Kanał w livebox zmień na 11 bo jak zgadnę tam automatyczny jest, tak poza tym sygnał jest dobry, zrywanie połączeń nie powinno występować, aktualizowałeś Windows 10? Kabel do internetu nie usb.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 12
  • 0

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Tak aktualizowałem windows. Ale i tak według zaleceń warto podpiąć do liveboxa?
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Skoro ma połączeni wi-fi to kabli nie potrzeba, ale tak na marginesie to on może być sprawcą rozłączeń, to typowy Router, wi-fi to marny dodatek, Laptopa masz to u znajomego sprawdż czy też przerywa połączenia po wi-fi, Windows 10 mam i problemów z nim nie ma, wi-fi działa gładko.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 12
  • 0

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Członkowie mojej rodziny mają komputery podpięte pod ten router i działa normalnie. Mój jest całkiem nowy. Nie wiem czy aktualizacja może jednak?
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

Połącz i aktualizuj po kablu lan (tak jak te pozostałe komputery go podłącz), na stałe nie musi być spięty kablem lan, to bez sensu jak ma kartę sieci wi-fi.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączeń Wifi w livebox 2.0 w nowym laptopie

@piotrpaz W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg Wiersz polecenia, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) pozycję Wiersz polecenia, a następnie wybierz polecenie Uruchom jako administrator > Tak. 

 

netsh interface tcp set global rss=disabled
netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled
netsh int ip set global taskoffload=disabled