Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11633
  • 52

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

@Ianus72nie mam tego sprzętu, więc nie wniknę co i jak zlicza, ale skoro mniej na koncie Mój Orange, to chyba ok 😉

Inna sprawa to system obliczeniowy i u ciebie może być na routerze inaczej, niż na koncie Mój Orange 😉

Ja chcesz to zgłębić i zająć czas obliczeniami, to poczytaj tu https://www.sajdyk.pl/2014/04/jaka-jest-roznica-miedzy-bitem-i-bajtem.html

tam w linku powinna być odpowiedż, dlaczego takie różnice 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Sprawdź czy masz najnowsza wersję softu, jeżeli nie to może wyeliminowali ten problem zliczania danych. Jeżeli masz najnowszą wersję to możesz zgłosić do ZTE problem. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Hej @Ianus72 był kiedyś temat na forum Nasz Orange w 2017 roku dotyczący ZTE brakujący transfer  może coś to pomoże. Przesyłam link:  https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ZTE-MF-286-brakuj%C4%85cy-transfer/m-p/49136 Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11633
  • 52

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

@Ianus72  może jakiś bug jest, przywróć router do fabrycznych ustawień i sprawdż czy nowszego oprogramowania nie ma, bo te wskazania są a`normalne 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

@tolekDokładnie tak zrobiłem... Napisałem do ZTE. Na razie dostałem odpowiedź, że proszą o podanie lokalizacji, miejsca zakupu sprzętu i IMEI. Ale odpisali bardzo szybko 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

grunt że operator nalicza mniej. Mialem podobną sytuację tylko że to po stronie operatora błędnie naliczany i w innej sieci. Router, program do zliczania zużytego transferu -Networx i systemowy wszystkie podobnie zliczały na telefonie tez miałem apkę która monitorowała mi a operator liczył znacznie mniej. Wiadomo jest różnica pomiędzy routerem itd a operatorem ale ta różnica bywa rzędu kilkaset Kb a u mnie różnica była rzędu kilkunastu Mb więc ewidentny błąd operatora w zliczaniu. Był to pakiet nocny. Pisałem do nich to przyznali że błędnie naliczyli ale dalej mniej niż faktycznie .Zużyłem ponad 30Gb faktycznie na telefonie koło 15Gb (oglądałem parę filmów i leciały regularne speedtesty) a na kompie resztę. Oni na początku w apce napisali że 2Gb zuzyłem potem poprawili na 11Gb a na pewno zuzyłem tantego dnia koło 30Gb . Cóż zależało mi na prawidłowym zliczaniu do statystyk które robiłem co miesięcznie Ale jak widać czasem takie cyrki się dzieją. @IreneuszCD wspominasz właśnie różnice w zliczaniu o której mówiłem ale takowa różnica nie będzie wielka najczęściej rzędu kilkaset Kb jak masz różnice rzędu Mb to już coś jest raczej nie tak.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.


@Ianus72napisał(-a)

@tolekDokładnie tak zrobiłem... Napisałem do ZTE. Na razie dostałem odpowiedź, że proszą o podanie lokalizacji, miejsca zakupu sprzętu i IMEI. Ale odpisali bardzo szybko 🙂

 @Ianus72 i jakieś informacje masz od ZTE?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Czemu ten post jest oznaczony jako rozwiązanie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11633
  • 52

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.


@Ianus72napisał(-a)

@tolekDokładnie tak zrobiłem... Napisałem do ZTE. Na razie dostałem odpowiedź, że proszą o podanie lokalizacji, miejsca zakupu sprzętu i IMEI. Ale odpisali bardzo szybko 🙂


Nie była to automatyczna odpowiedź 🤔

Jest wtedy dopisek by na nią nie odpowiadać 😎

Wątpię by wsparcie pomogło, to mało istotny bug i zignorują go😎

@ŁysaKaszankaINC wcześniej autor tematu, sam sobie oznaczył rozwiązania 😃

Teraz już ktoś zdjął rozwiązanie 🤔