Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox2 bufferbloat, qos ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox2 bufferbloat, qos ?

czesc wszystkim, przechodze do tematu
wczesniej dostalem od orange TP-LINK TD-W8950N na ktorym byl soft orange, zmienilem na stock ze strony tplinka bo sie sypal, nastepnie ustawilem sobie polaczenie po swojemu i wychodzil mi bufferbloat na stronce dslreports w okolicach D-F, pozmienialem troche regulki QOS itp uczac sie jak ustawic router dobrze pod adsl2+ i w koncu wyszlo mi upragnione A+, dzieki czemu w counter strike global offensive przestal wystepowac mikrolag typu strzelam w kogos poruszajacego sie a pocisk dolatuje dopiero gdy ten ktos zmienil pozycje itp, bylo fajnie i nawet stronki odrazu wskakiwaly (mialem wtedy synchro 22mbps na 1.2mbps)
aktualnie udalo sie wyblagac ogarnietego technika ktory podlaczyl vdslke z synchro 30mbps/5mbps i jestem zadowolony aczkolwiek funbox2 (sagem-fast5350) ktorego dostalem do tego neta nie posiada mozliwosci zmiany qos przez co bufferbloat gdy totalnie nic sie nie robi ma ocene D/F a nawet potrafi nie pokazac zadnej wartosci a to oznacza ze raczej jest duzy 🙂 
i teraz pytanie, czy daloby rade ustawic qos'y , albo w jakis sposob przejac kontrole nad wlasnym urzadzeniem zeby pogrzebac i ustawic to pod siebie
tutaj wyciagniete z systemu informacje o tym jakich uzytkownikow posiada router
 http://192.168.1.1/sysbus/UserManagement:getUsers

{"result":{"status":[{"name":"admin","enable":true,"type":"system","groups":["http","admin"]},{"name":"cwmpd","enable":true,"type":"system","groups":[]},{"name":"support","enable":true,"type":"limited","groups":["http","remoteadmin"]}]}}

 probowalem na rozny sposob stworzyc komende typu addUser , setUser, createUser + mieszanka tego co wyzej i standardowego poczatku requestow czyli {"parameters":{}} ale bez skutku, podejrzewam ze to jednak zly kierunek poszukiwan bo wszystko moze byc w konfigu zapisane na stale
moze jednak metoda na rozszyfrowanie konfigu by cos dala ale orange cos namieszalo bo zapisuje w formacie .funbox a nie .conf i deszyfratory z neta niebardzo to ruszaja
wie ktos cos ?
// to poniekad w ramach nauki, experymentow bo i tak na dniach cos ciekawszego kupie tak aby mozna bylo pokombinowac z snr marginem tak jak w tamtym tp linku zeby wieksze synchro lapac i jak dla mnie fajnie wyglada Asus DSL-N66U

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Funbox2 bufferbloat, qos ?

@YemiouA co chcesz osiągnąć na tym Asusie z tego co wiem jest to sztuczne podpijanie SNR tylko sobie pogorszy niż poprawisz.  


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox2 bufferbloat, qos ?

@Anonim
no sztuczna zmiana snr margin ktora powoduje wzrost lub spadek predkosci i stabilnosci, na tp linku po zmiejszeniu snr margin synchro wzroslo na max ile oferuje neo 20mb i internet z realnego 15mbps podbil sie na 18mbps, ale w sumie to malo wazne bo teraz chcialbym po prostu ustawic te qosy pod granie bo mnie nerwica strzeli jak na serverach 128tick przy 30pingu mam problem z tanczeniem podczas strzelania jak mam desynchro przez pakiety
chyba ze tymczasowo moglbym podczepic tp linka pod tego funboxa i grac z tp linka, pytanie czy opyla mi sie teraz z tym grzebac ? bo szczerze nie wiem czy qosy ustawione pod tp linkiem daly by rezultat jakis skoro i tak by szlo funboxem ?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox2 bufferbloat, qos ?

@YemiouA od kiedy masz vdsl ? Trochę będzie lepszy Asus ale co do pingu to nie za wiele nie zaradzisz może ci spadnie o 1 ms.Ja jak miałem vdsl do 80Mb to na Asus DSL-AC68U ping miałem 16/17ms na Funbox 2.0 /1718ms.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox2 bufferbloat, qos ?

@Anonim tyle ze nie chodzi o ping a kolejkowanie pakietow, tak jak juz wspomnialem w starym routerze udalo mi sie ustawic qosy tak ze tak zwany bufferbloat prawie nie wystepowal i responsywnosc sieci sie zwiekszyla niezaleznie od pingu, to sa opoznienia wynikajace z zapchania kolejki na pakiety w routerze.
wyobraz sobie sytuacje gdy ktos biegnie w grze i walisz prosto w jego glowe ale on w momencie gdy strzeliles zaczyna biec w druga strone wiec masz pewne okienko w czasie ktorego musisz go trafic, twoja bron wypalila a przeciwnik w momencie wystrzalu ucieka z twojego celownika, twoja bron faktycznie wystrzelila ale bylo to lokalnie a pakiety dopiero czekaja w kolejce na wyslanie i docieraja gdy tej osoby tam nie ma, czasem tworza sie takie jaja ze pakiet dociera po czasie ale stara sie zsynchronizowac z czasem servera i po sciagnieciu dema po rozgrywce mozna zobaczyc soczyste headshoty ktore zostaly zapisane w demku ale nie zostaly zaliczone poniewaz to klocilo sie z faktem ze okienko bylo za male bo skraca je lokalna gra drugiej osoby a trzeba doliczyc bufferbloat na downloadzie co sprawia ze komputer sie dodatkowo meczy probojac wygenerowac ludzi biegajacych/zmieniajacych kierunek niczym strus pedziwiatr co dodatkowo meczy komputer ktory proboje wygenerowac czasem dziwnie wygladajace rzeczy typu czlowiek ktory biegnie i kuca co rozciaga nienaturalnie jego cialo :C ciezko wytlumaczyc ten rodzaj opoznien bo nie jest to zwykly lag
// vdslke mam jakis tydzien , wczesniej adsl2+ ale tam sobie ustawilem wszystko i byl cycus glancus tylko upload za maly dla calej rodziny (gram w nocy wiec nikt nie korzysta wtedy i ten argument upada gdybys chcial go uzyc) / roznica pingu wzgledem adsl2+ to w moim wypadku ~5ms wiec do niemiec mam jakies 55-60ms standardowo w grze do czego jestem przyzwyczajony 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox2 bufferbloat, qos ?

@YemiouJak chcesz mieć qos to zakup sobie nowy router do vdsl. nie koniecznie Asus są lepsze.