Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

Witam.

Posiadam od dwóch miesięcy światłowód od orange. Dostałem router funbox 6 wraz z zewnętrznym ont od fiberhost. Obecnie po kablu mam podpięty do routera zewnętrzny ont, dekoder, komputer i własny acces point. Potrzebuje jednego wolnego gniazda w routerze żeby podpiąć drugi komputer więc pomyślałem żeby wpiąć światłowód bezpośrednio do routera pomijając ont. I pytanie brzmi czy jest możliwość podpięcia światłowodu do routera nie używając zewnętrznego ont? Próbowałem to zrobić, ale po wpięciu końcówki światłowodu do routera, i wchodząc na stronę routera, pokazywał się komunikat błąd ftth. Restart routera nic nie pomógł. Wie ktoś jak to rozwiązać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

@MotoFarba jeżeli miałbyś internet światłowodowy na łączach Orange, to możesz podłączyć bezpośrednio światłowód o FunBox-a 6. Ponieważ internet od Orange masz na łączu dzierżawionym, bez ONT zewnętrznego nie będzie działało. Zostaje dokupić switch-a i rozdzielić jeden port LAN z routera lub jedno z urządzeń które chcesz podłączyć przez kabel, podłączyć przez WiFi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

@MotoFarba jeżeli miałbyś internet światłowodowy na łączach Orange, to możesz podłączyć bezpośrednio światłowód o FunBox-a 6. Ponieważ internet od Orange masz na łączu dzierżawionym, bez ONT zewnętrznego nie będzie działało. Zostaje dokupić switch-a i rozdzielić jeden port LAN z routera lub jedno z urządzeń które chcesz podłączyć przez kabel, podłączyć przez WiFi.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

@MotoFarba  z tym ONT jest jak mówi @ketrasaArtur , rozwiązanie z podłączeniem tak samo jak pisze kolega wyżej lub spróbuj połączyć po wifi dekoder wtedy zwolnisz port dla drugiego kompa.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox 6 bez zewnętrznego ont

od siebie dodam, że polecam switch D-Link DGS-108