Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

Mam od dłuższego czasu problemy z funboxem 3: Co kilka dni port Ethernetowy się wiesza. Nie pomaga nic poza restartem. Jak się zawiesi to bez względu na to co podłącze to już nic tym portem nie prześlę.

 

Na stronie konfiguracyjnej w zakładce Wsparcie>informacje systemowe>sieć lokalna

widać, ze port który się zawiesił ma w status 'połączenie' bez względu na to czy faktycznie jest tam coś podłączone.

 

Zgłosiłem to do orange, dostałem nowego funboxa - minęły 2 tygodnie i znów to samo.

 

Jedyny szczegół który odróżnia ten port od innych to to ze przez ten port przepływa największa ilość danych. Kabel idzie od innego pokoju - do switcha (Netgear GS108E), a do niego 3 maszyny.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub pomysły jak temu zaradzić to proszę o informacje.

Wolałbym uniknąć następnej potencjalnie bezsensownej wymiany routera.

 

Alternatywnie byłbym również wdzięczny za instrukcje jak zmusić Orange do tego żeby wydali mi nowy Router bez przynoszenia jednocześnie starego. Wolałbym odnieść stary po podłączeniu nowego i uniknąć down-time-u.

37 ODPOW. 37

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@SxldFWO55n8Hkdm czy Switch Netgear GS108E jest programowalny?

 

Jeżeli jest konieczność wymiany routera, to niestety trzeba stary oddać i dopiero otrzyma się nowy. Nie dostaniesz dwóch routerów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@ketrasaArturTak, to wersja zarządzalna - GS108E-300PES

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@SxldFWO55n8Hkdm  może to switch stwarza problemy?

Daj z konfiguracji zrzuty tego switcha, bo mało prawdopodobne by port lan w routerze takie problemy stwarzał.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@Anonim

Może, chociaż jeżeli chodzi o konfiguracje to już ją podejrzewam i zresetowałem prawie wszystko do domyślnych ustawię jakiś czas temu - VLANy i QoS juz wylaczone.

 

Jedyne niestandardowe ustawienie jakie zostało to inne niż domyślne IP: 192.168.0.129 (Wylaczone DHCP na switchu).

I widzę ze w teorii możne się gryźć z routerem.

Na funbox-ie ustawiłem zakres IP DHCP na zawierający IP switcha (początkowy adres IP 192.168.0.2 i koncowy 192.168.0.160)

Jestem niemal pewien ze nie było konfliktów IP, bo jeszcze nie widziałem zęby DHCP nadalo jakiemukolwiek urządzeniu IP większe niż 192.168.0.30, ale kto wie.

Przywróciłem domyślne - 192.168.0.239

 

Poza tym zrobiłem upgrade firmware-u na switchu (z 2.06.03 do 2.06.10) ale nie widzę w release-note-kach nic ciekawego co mogło by tłumaczyć wieszanie sie funboxa.

 

 

Zobaczymy, może pomorze, jak nie to na jeszcze napisze.

Dzięki za pytanie - bez niego nie zauważyłbym wałka z zakresami DHCP.


Screenshot_2020-02-02_16-39-18.png

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@SxldFWO55n8Hkdm  przewód lan pomiędzy switch a routerem na 100% dobry, bo ja bym go też sprawdził, nietypowe masz zachowanie portu lan w routerze, przydziel stały IP dla switcha, pula adresów w DHCP możesz do 200 dać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@AnonimCo do kabla to nigdy nie będę pewny, że jest 100% sprawny, chyba ze wydałbym fortunę na zakup sprzętu certyfikującego. Poza tym, ze kabel nie przerywa połączeń, nie gubił pakietów i przesłałem przez niego co najmniej kilkaset TB danych to nie wiem jak bardziej mógłbym go sprawdzić. Co najwyżej mogę wymienić złącza.

 

Zmieniłem tez konfiguracje - switch jest teraz w DHCP i w funboxie ma ustawione stale IP.

 

Aktualnie konfiguracja wygląda tak:

Switch:

- włączone DHCP pobrane IP 192.168.0.129

Router:

- włączone DHCP - zakres od 192.168.0.2 do 192.168.0.160

- ustawione stale IP switcha na 192.168.0.129

 

Chociaż jeżeli chodzi o DHCP to jestem sceptyczny - nie wyobrażam sobie jak dziwny musiałby to być bug w firmwarze żeby coś takiego wieszało porty.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

@SxldFWO55n8Hkdm  dlaczego nie dasz konfiguracji standardowej?

włączone DHCP - zakres od 192.168.0.2 do 192.168.0.160

DHCP zakres od 192.168.0.1 powinien być.

Ja mam DHCP 192.168.0.100 do 192.168.0.200 w routerze 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

192.168.0.2 jest standardowe. 192.168.0.1 to adres funbox-a i próba dodania go do zakresu DHCP konczy sie bledem - 'błędny początkowy adres IP'


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 48
  • 1

Funbox 3: Zawieszające się porty ethernet

Na razie zobaczę czy zmiany pomogły - pewnie zajmie to od kilku dni do kilku tygodni.

 

Jak problem wróci to dam znać. Zaznaczę sobie tez w kalendarzu datę na za miesiąc żebym nie zapomniał oznaczyć tematu jako rozwiązany jeżeli do tego czasu nie będzie znów zwiech.

 

Wielkie dzięki za poświęcony czas.