Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

Mam Neostradę FTTH w pracującą w trybie IPv6. Ponieważ Funbox 3 sprawiał problemy (samioczynne przełączanie się na IPv4, wyłączanie działających przekierowań portów), dostałem w ramach wymiany Funboxa 2 + ONT.

Po wymianie i skonfigurowaniu na FB2 w sposób identyczny przekierowań jak w FB3 wszystko działało poprawnie (sprawdzane było i wybudzanie WoL i działanie RDP), dopóki którejś nocy FB2 nie zaktualizował sobie oprogramowania. Od tego momentu przestały działać przekierowania, choć w panelu NAT dalej wszystkie potrzebne porty są oznaczone jako przekierowane.

Jest jakaś możliwość weryfikacji w czym jest problem i jego naprawy? Jak rozumiem w trybie IPv6 przekierowania są robione nie w ramach samego routera, tylko przez NAT operatora tłumaczący wszystko na IPv6...

Z paru powodów wolałbym nie przełączać się z IPv6 na IPv4.

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

@SonorovJak masz ONT to możesz podłączyć własny router pod warunkiem ze masz w nim vlan.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

@Anonim Zupełnie nie o to pytałem - własny router nie będzie działał w IPv6.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

@SonorovNa tych działa bez problemu ipv6 od Netgear r6400 do Netgear r7800 na tych sprawdzałem. Więcej na temat masz tu temat powstał dzięki mi i kolegi @mabud73 Problemy z protokołem IPv6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

Mam Asusa RT-AC58U, na nim IPv6 nie dałem rady uruchomić. Być może się da, ale nie mam pojęcia jak go ustawić do Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

@SonorovNa tym Asus się nie da uruchomić ipv6 od kilku lat na dzień dzisiejszy też zapomnij o ipv6  na FB2.0 czy 3.0.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

Cóż... zmian w sprzęcie na razie nie planuję. Zysk niewarty kosztów.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, IPv6 i przekierowania dla trybu IPv4

@SonorovMoże kiedyś Orange coś z tym zrobi ale nie szybko.