Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 Dysk USB - MacOS


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Funbox 2.0 Dysk USB - MacOS

Cześć, ostatnio walczyłem z dyskiem USB pod Funbox'a 2.0, więc dziele się tym co udało się zrobić.

 

Dysk musi być sformatowany pod MS-DOS (FAT) i schemat jako: Główny rekord rozruchowy. 

 

Po formacie, podpinamy pod USB. Otwieramy Findera, CMD + K i wpisujemy: smb://192.168.1.1

System pyta o użytkownika, wpisujemy admin i hasło do logowania routera (to nie hasło wifi!). Jeśli klikniemy jako gość, nie będziemy w stanie korzystać z dysku. 

 

Mamy dostęp do dysku.

 

Nie udało mi się ustawić Time Machine na routerze. 

Podłączenie iOS poprzez Files/FTP - również. Może ktoś z Was będzie miał pomysł. 

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0 Dysk USB - MacOS

@wynalazca1 tylko dalej masz dysk do użytku wewnątrz sieci, gdzie FunBox często ma problemy i niestabilnie działanie

Proponuję dysk sieciowy podłączony przez port LAN. Ma dużo więcej możliwości, obecne dają opcję utworzenia chmury, więc jest widoczny nie tylko wewnątrz sieci, ale również poza. Nie trzeba wykonywać żadnych konfiguracji i otwierania portów na routerze. Konfiguruje się sam dysk sieciowy i działa, to co nam potrzeba, dużo stabilniej niż podłączenie do USB. Obecnie koszty nie są już wysokie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Funbox 2.0 Dysk USB - MacOS

Dokładnie tak. Na chwilę obecną potrzebowałem dysku poprzez Funboxa. Dziwne jest tylko to, że Mac łączy się bez problemu a telefon już nie.

 

 

W przyszłości rozważam zakup NAS'a.