Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

Cześć!

 

Chcę połączyć się z USB wpiętym do modemu i jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy w systemie Win10 mam włączoną obsługę SMB1. Problem jest taki, że ten protokół jest uznany przez Microsoft za niebezpieczny i został domyślnie wyłączony w aktualizacji 1703 (o ile dobrze pamiętam) pod Windows 10: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Storage-at-Microsoft/Stop-using-SMB1/ba-p/425858

 

Po wyłączeniu SMB1 nie mogę połączyć się z USB w Funboxie.

 

Jak można sprawdzić, czy modem obsługuje protokół SMB2/SMB3?

Czy jest możliwość aktualizacji firmware w Funboxach 3.0, aby obsługiwały protokół SMB2 lub SMB3?

 

Dzięki za informacje w tej sprawie!

Paweł

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Miqi  przecież możesz tą usługę włączyć w nowej kompilacji 1903.

Panel Sterowania.jpg

Na aktualizację FunBox 3.0 szybką bym nie liczył, ba nowe routery już nie potrzebują starej wersji SMB 1.0.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Miqi  przecież możesz tą usługę włączyć w nowej kompilacji 1903.

Panel Sterowania.jpg

Na aktualizację FunBox 3.0 szybką bym nie liczył, ba nowe routery już nie potrzebują starej wersji SMB 1.0.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Anonim, dzięki za wpis.

 

Wiem że mogę włączyć usługę SMB1 w większości kompilacji Win10 (a przynajmniej 17xx i 19xx) i tak też zrobiłem, w tej konfiguracji wszystko działa dobrze. Problem z tym, że usługa SMB1 jest niezalecana do użytkowania ze względu na luki w bezpieczeństwie i zamiast tego wolałbym mieć router obsługujący SMB2/SMB3.

 

Czy w takiej sytuacji jest możliwość wymiany routera na nowszy, obsługujący usługi SMB2/SMB3?

 

P.

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Miqi  obecnie nic nowszego w Orange nie ma, poruszyć temat na FB czy Blogu, nie mam FunBox 3.0, mój dostawca nie branduje sprzętu i router obsługuje nowe protokoły SMB, co do bezpieczeństwa komputera czy sieci wewnętrznej, jak masz coś pokroju ESET Smart Security, to możesz robić co zechcesz w sieci wewnętrznej z komputerami.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Miqi  Z drugiej strony przez ograniczenia procesora transfer będzie kiepski. Czy nie lepiej kupić sobie dedykowany NAS, który pozwoli na wiele, wiele więcej?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktualizacja firmware w FunBox 3.0 - przestarzały protokół SMB1 przy połączeniu sieciowym z USB

@Anonim, dzięki za odpowiedź, w takim razie pozostaje żyć z SMB1.

 

@BORAX, na tą chwilę nie mam NASa, ale rozważam w przyszłości. Transfer na poziomie kilku MB/s po WIFI z USB wpiętego Funboxa póki co mi wystarcza.

 

Pozdrowienia!

Temat zamykam.