Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Airbox 2 Y858 problem WIFI łączy nie przesyła


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Airbox 2 Y858 problem WIFI łączy nie przesyła

Piszę bo nigdzie nie znalazłem.

Mam tablet Prestigio na androidzie i nie chciał współpracować z Airboxem 2 Y858 tzn. łączy się, sygnał dobry, ale nie przesyła danych. Czasami załapał i ściagał, ale z reguły nie. Z innymi routerami działa bez problemu. Nie pomagały restarty, przywracanie ustawień fabrycznych, ręczne wpisywanie IP, wyłączanie zapory, DNSy itd. wszystkie pomysły zawiodły i zmarnowany cały dzień. Byłem pewien, że albo nowy tablet, albo router bo te się "gryzą". Ale jest sposób by zatrybiło, wpadłem przypadkiem. Wystarczy najpierw połączyć z Airboxem inne urządzenie na androidzie ja mam tel. LG L7II potem dopiero włączyć wifi w tablecie i eureka! działa! Dlaczego to nie wiem. Może komuś pomoże 🙂

 

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Airbox 2 Y858 problem WIFI łączy nie przesyła

@jk dzięki za cenną informację 🙂 Pozdrawiam 🙂 Czytam codziennie Nasz Orange, Blogi Orange i inne telekomunikacyjne serwisy i przez ostatnie lata zdobyłem tyle wiedzy, że osoby pracujące w salonach wymiękają 😜


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Airbox 2 Y858 problem WIFI łączy nie przesyła

Niestety problem nieprzesyłania danych powraca.  Pomaga wybranie standardu "b" w ustawieniach wifi Airboxa 2 zamiast b/g/n i niskiego kanału 1, 2. Ten tablet to model Prestigio 7.0 ultra duo, ma jednak słabe, chimeryczne wifi, kiepską antenę i jeszcze metalowe "plecki". Sygnał faluje raz wysoki, raz słaby.  Telefon LG ma lepsze transfery w drugim pokoju niż tablet zaraz obok routera. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam! 🙂