Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja i odświeżanie MO

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Sesja i odświeżanie MO

Ten komunikat: "Twoja sesja wygasła. Wszelkie wprowadzone dane zostały utracone. Odśwież stronę." nie odzwierciedla działania przycisku Wyloguj, ponieważ nie została faktycznie zamknięta strona. Przekłamanie tekstowe, chyba że chodzi tak naprawdę tylko o te dane, które jestem władny dokonywać. Testowałem i w kolejnych krokach: klinięcie w Odśwież stronę odświeża sesję, a kolejno - kliknięcie w Wyloguj (ikonka ludzika) powoduje dopiero faktyczne jej zamknięcie. Odświeżenie pokazało prawdziwą, zgodną godzinę aktualizacji danych. To na plusEmotikon: Bardzo szczęśliwy

Odśwież.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Sesja i odświeżanie MO

Autopsja z przed chwili...wygaśnięcie sesji nie wpływa na wylogowanie, tylko na dane wpisywane podczas sesji. "Użerałem" się przed chwilką na pewnym serwisie ubezpieczeniowym z uzupełnianiem danych. "Ległem w gruzach" i odpuściłem właśnie przez wygasanie sesji ustawione chyba na 15-20sec. Kto w takim czasie wpisze dane adresowe, pesele i inne? Rozumiem bezpieczeństwo, ale niektóre ustawienia czasu trwania takiej sesji są nieodpowiednie. W przypadku MO myślę że jest ok...bynajmniej nie jest to w jakiś sposób dokuczające ze względu na naturę portalu 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Sesja i odświeżanie MO

Autopsja z przed chwili...wygaśnięcie sesji nie wpływa na wylogowanie, tylko na dane wpisywane podczas sesji. "Użerałem" się przed chwilką na pewnym serwisie ubezpieczeniowym z uzupełnianiem danych. "Ległem w gruzach" i odpuściłem właśnie przez wygasanie sesji ustawione chyba na 15-20sec. Kto w takim czasie wpisze dane adresowe, pesele i inne? Rozumiem bezpieczeństwo, ale niektóre ustawienia czasu trwania takiej sesji są nieodpowiednie. W przypadku MO myślę że jest ok...bynajmniej nie jest to w jakiś sposób dokuczające ze względu na naturę portalu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Sesja i odświeżanie MO

@mabud73, ja też wiem, jak to działa na innych portalach. Ale przynajmniej ostrzegają przed zamknięciem sesji, więc masz czas na odświeżenie. Tutaj od razu obuchem po potylicy i jak nie znasz zasad działania, to polegniesz. Podałeś swój przypadek. Najpierw sekunda strachu i co się stanie po odświeżeniu. A tu trach i po ptokach!