Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd 500 - często występujący błąd wewnętrzny serwera Orange (nieprawidłowa konfiguracja serwera).

Highlighted

Poziom 10, Poszukiwacz
  • 12
  • 8
  • 0

Błąd 500 - często występujący błąd wewnętrzny serwera Orange (nieprawidłowa konfiguracja serwera).

Witam, chciałbym dowiedzieć się, dlaczego Orange tak często ma problemy ze swoim serwerem (lub usługodawcą), na którym utrzymuje stronę orange.pl i dlaczego nie potrafi sobie z tym poradzić?

 

Dziś np. nie można dokonać zmian w zgodach marketingowych, ponieważ po ich zastosowaniu serwer Orange ulega usterce spowodowanej nieprawidłową konfiguracją (np. po aktualizacji).

Widzę również, że część użytkowników od czasu do czasu zgłasza podobne problemy, tj. błąd 500 na stronie Orange, ale inna część użytkowników, być może pracowników, sugeruje im działania, które nie przyczyniają się do rozwiązania problemu, jak np. czyszczenie cookie albo innych danych przeglądarki.

 

Błąd 500, to błąd po stronie serwera, nie po stronie klienta (czyt. przeglądarki internetowej).


500.jpg
2 ODPOW. 2
Highlighted

Poziom 35, Ekspert
  • 1900
  • 4281
  • 127

Błąd 500 - często występujący błąd wewnętrzny serwera Orange (nieprawidłowa konfiguracja serwera).

@Teth Najczęstszą metodą rozwiązania problemu błędu 500  jest sytuacja, gdy w pamięci podręcznej przeglądarki internetowej (np. Mozilla Firefox, Google Chrome) zapisana jest nieco starsza wersja strony WWW. W takiej sytuacji wystarczy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, z której korzystasz.

 

Informacje na temat bledu 500 i sposoby na niego https://jchost.pl/blog/blad-500-internal-server-error/

Highlighted

Poziom 10, Poszukiwacz
  • 12
  • 8
  • 0

Błąd 500 - często występujący błąd wewnętrzny serwera Orange (nieprawidłowa konfiguracja serwera).

@byczyn_86 Niestety nie masz racji i zweryfikowane to zostało w dwóch przeglądarkach w trybie przeglądania prywatnego czyli takiego, w którym nie ma żadnych danych przechowywanych uprzednio w pamięci. Poza tym znam link, który podałeś i wynika z niego, że błąd 500 ZAWSZE występuje po stronie serwera, dlatego rodzi się pytanie, czy sam się z nim zapoznałeś, bo nie ma w nim mowy o "pamięci podręcznej przeglądarki"?

Cytaty z twojego linka:


"Błąd 500 (Internal Server Error) to błąd HTTP, który oznacza, że na serwerze występują wewnętrzne problemy...

Oto 6 sposobów, jak naprawić błąd 500 (Internal Server Error):

1. Skontroluj zmiany we wtyczkach i motywach

Jeśli na Twoja strona jest oparta o popularny system zarządzania treścią, taki jak WordPress, niekompatybilne rozszerzenia i motywy mogą powodować wewnętrzny błąd serwera HTTP 500.

Sprawdź więc, czy problemem nie są nowe lub zmienione dodatki, wyłączając je po kolei w bazie danych."

2. Cofnij ostatnie aktualizacje

Nawiązując do wspomnianych zmian we wtyczkach i motywach, warto pamiętać, że powodem występowania błędu 500 mogą być również aktualizacje systemu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowa wersja systemu powoduje konflikty z innymi częściami witryny.

Cofnij więc ostatnie aktualizacje, wracając do poprzedniej wersji oprogramowania.

 
3. Sprawdź konfigurację .htaccess

Kolejną możliwą przyczyną HTTP 500 – Internal Server Error jest błędna konfiguracja pliku .htaccess. Niepoprawne reguły przepisywania adresów URL mogą czasami prowadzić do wewnętrznych błędów serwera.

Skontroluj wszystkie ostatnio wprowadzone zmiany we wspomnianym pliku, np. ustawienie przekierowania 301.

 

4. Zmień uprawnienia plików

Czasami zdarza się, że błąd 500 wynika z niepoprawnie ustawionych uprawień dostępu do plików lub folderu. Uprawnienia są określane za pomocą wartości liczbowych. Wartość „755” (rwxr-xr-x) jest domyślną konfiguracją, a jej zmiana może powodować omawiany błąd.

W celu debugowania, nadaj wszystkim zasobom wartość „755”.

 

5. Weź pod uwagę inne błędy HTTP

Wiele innych komunikatów HTTP jest podobnych do komunikatu o wewnętrznym błędzie serwera, który – tak jak wspomnieliśmy wyżej – jest bardzo ogólny.

Choć jest to rzadki przypadek, warto wziąć pod uwagę, że pomimo iż widzimy HTTP 500, przyczyną mogą być inne błędy, takie jak np. HTTP 503 lub HTTP 504.

 

6. Skontaktuj się ze swoim usługodawcą

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie zadziałał albo błąd pojawił się bez powodu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem leży po stronie Twojego usługodawcy hostingowego.

W tym wypadku pozostaje Ci tylko wziąć telefon do ręki lub położyć ręce na klawiaturze i skontaktować się ze swoją firmą hostingową."