Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

słaby zasięg wf i skaczący


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

słaby zasięg wf i skaczący

witam serdecznie mam problem z sygnałem sieci wf bo mi skacze raz na laptopie mam 4 kreski a za chwile mam 1 router mam w innym pokoju ale go nie moge przenieść bliżej bo mam tam wszystkie przewody podłonczone. J co mam zrobić żeby mi szybciej chodził internet i żeby był lepszy zasięg i żeby filmy płynnie chodziły, a nie sie długo buforowały i sie zacinały

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

słaby zasięg wf i skaczący

Po pierwsze trzeba dobrać odpowiedni kanał który jest najmniej zakłócany można to zrobić przez aplikacje w telefonie   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

Jeszcze sprawdzić czy nie ma nowej wersji sterownika karty.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

słaby zasięg wf i skaczący

To, co wyżej - na pewno. A poza tym:

 

Po pierwsze - sprawdź, czy na innych urządzeniach z WiFi jest tak samo, bo może w Twoim laptopie jest np. uszkodzona antena WiFi.

 

Po drugie - jeśli na innych jest tak samo, to sprawdź, czy przeniesienie komputera bliżej routera coś zmienia (może "nadajnik" WiFi w routerze jest uszkodzony).

 

Po trzecie - jeśli powyższe testy wypadną pozytywnie (laptop OK, router OK) to może znaczyć, że gdzieś "po drodze" jest coś, co zakłóca sygnał (grube ściany, przewody w ścianach, ja wiem?). Wtedy zawsze można dokupić sobie urządzenie, które dodatkowo rozsyła / wzmacnia sygnał z routera (wzmacniacz sygnału, na szybko znalazłem coś takiego).