Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 30
  • 2

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

Cześć, 

 

Czy za podłączenie internetu pod tym samym adresem zamieszkania tylko innym budynku muszę coś zapłacić? Przeprowadziłem się do nowo wybudowanego domu gdzie trzeba będzie zrobić gniazdko itp. Konsultant na czacie mówi mi, że będę musiał płacić za kabel??  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@majsu jeżeli świadczenie usługi pod nowym adresem jest możliwe i nie zmienia to warunków umowy abonamentowej, to jak najbardziej, podłączenie wykonują technicy na koszt operatora. Klient nie ponosi żadnych kosztów.

Więcej info pod adresem:

https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-adresu-instalacji-uslugi-stacjonarnej

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@majsu jeżeli świadczenie usługi pod nowym adresem jest możliwe i nie zmienia to warunków umowy abonamentowej, to jak najbardziej, podłączenie wykonują technicy na koszt operatora. Klient nie ponosi żadnych kosztów.

Więcej info pod adresem:

https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-adresu-instalacji-uslugi-stacjonarnej


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 30
  • 2

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@ketrasaArtur Ok, dzięki 🙂 Czyli trzeba przeszkolić konsultantów z czatu 😁

 a wiesz może gdzie znajdę listę centrali orange? Może uda się zwiększyć prędkość 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@majsu w tej sprawie nie podpowiem. Nie mam dostępu do danych, gdzie znajdują się centralki Orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@majsu  jak przyjdzie technik zrobic przeniesienie podpytaj go ile twoja linia jest w stanie wyciagnac albo
jak juz bedziesz mial przeniesienie zrobione to tez mozesz podpytac np. BOK  ile mozna pociagnac.

bardziej sie martw o to czy faktycznie Ci przeniesie usluge skoro to nowy dom a przylacza pewnie nie ma doprowadzonego do budynku 😛


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

zastanawia mnie co oznacza punkt: 

"Co w przypadku, gdy mój nowy adres jest poza zasięgiem Orange?"

ppt: "skontaktuje się z Tobą Doradca, który zaproponuje ofertę alternatywną" - aż jestem ciekaw jaką mogą mieć dla mnie ofertę alternatywną jeśli nie ma tam infrastruktury Orange...ciekawe...

Druga kwestia - jeśli nie mam na kogo przenieść umowy a czeka mnie downgrade np (teoretycznie) mam Orange Światłowód a w nowej lokalizacji jest neostrada 10Mb/s - czy jestem w stanie liczyć np na jakiś rabat lub inne profity z tego tytułu ewentualnie możliwość wypowiedzenia umowy z tytułu BMT (braku możliwości technicznych)? (pewnie nie, ale wolę zapytać i się zdziwić 🙂 )


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

@pablus jeżeli w nowej lokalizacji nie będzie odpowiedniej infrastruktury do świadczenia obecnej umowy, to dostaniesz internet domowy LTE.

 

Jeżeli będzie infrastruktura do Neostrady 10Mbit/s, to też dostaniesz taką propozycję.

 

Wypowiedzenie umowy to ostateczność.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

ale to się nie opłaca...

ciekawe za jakie pieniądze to będzie możliwe....

a co jak się przeprowadzę do czarnej plamy, gdzie nie ma zasięgu Orange ? 😛 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

Pokaż szczegóły

@pablusnapisał(-a)

zastanawia mnie co oznacza punkt: 

"Co w przypadku, gdy mój nowy adres jest poza zasięgiem Orange?"

ppt: "skontaktuje się z Tobą Doradca, który zaproponuje ofertę alternatywną" - aż jestem ciekaw jaką mogą mieć dla mnie ofertę alternatywną jeśli nie ma tam infrastruktury Orange...ciekawe...

Druga kwestia - jeśli nie mam na kogo przenieść umowy a czeka mnie downgrade np (teoretycznie) mam Orange Światłowód a w nowej lokalizacji jest neostrada 10Mb/s - czy jestem w stanie liczyć np na jakiś rabat lub inne profity z tego tytułu ewentualnie możliwość wypowiedzenia umowy z tytułu BMT (braku możliwości technicznych)? (pewnie nie, ale wolę zapytać i się zdziwić 🙂


Co do pierwszego, można np zaproponować internet LTE, który jest w tej samej cenie

 

W przypadku światłowodu ceny są takie same jak w neostradzie. Jedynie jeśli byś miał 600mb/s, to byłaby niższa cena, taka, która odpowiada prędkościom 10mb, 20mb, 80mb, 300mb i LTE. Orange już dawno ujednolicilo ofertę i w sumie rozumiem, ponieważ skoro światłowód musi być za 60 żeby był konkurencyjny, to w takim wypadku 10mb wychodziloby za 30zl w przypadku schodzenia o 10zl przy kazdej nizszej prędkości, co by się zupełnie nie opłacało firmie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Przeniesienie usługi internetu stacjonarnego

firmie może się taki układ opłaca ale klientowi niekoniecznie 😛