Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/s


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/


@BORAXnapisał(-a)

@Ela12 ja napisałem o prędkościach rzeczywistych, a nie szybkości zestawionego połączenia, bo to nie tak działa. Zwykle jest tak, że prędkość 72 lub 150 Mbit/s musisz podzielić przez 2 i to będzie maksymalna prędkość realna. 


Tak, tak, @BORAX, masz racyjkę - troszkę mi się zapomniało o tych szybkościach/prędkościach.

Szybkość/prędkość urządzenie-urządzenie - to inna kwestia,

a szybkość/prędkość urządzenie-sieć internetowa - to inna kwestia.

Ja pisałam raczej w kontekście tej pierwszej, wymienionej przeze mnie, kwestii.

 

Podpowiedz na PW, @BORAX, jaką apką pod Win 10 można sobie pomierzyć tę pierwszą kwestię - chętnie bym pomierzyła swoje urządzonka.

 

Ela


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

albo najlepiej rozdziel te dwie sieci, zrób np: 

Orange_Swiatlowod-xxxx-2.4GHz

Orange_Swiatlowod-xxxx-5GHz

zmień kanały dla tych sieci na takie które są niezajęte

sprawdź telefonem za pomocą apki wifi analyzer jakie kanały są luźniejsze i ustaw router na taki kanał dla wybranej sieci

jeśli masz podłączonych kilka urządzeń przez wifi to faktycznie prędkość może być o wiele niższa niż przy 1-2 urządzeniach podłączonych po wifi

 

poza tym jak ty sprawdzasz prędkość swojego wifi? wchodzisz w windowsie w stan sieci i tam jeśli Ci się wyświetla 72mbity  to myślisz że w tym momencie masz taką prędkość?

prędkość pobierania/wysyłania sprawdzaj poprzez speedtest.net bądź podczas ściągania dużego pliku (ok 1GB) z jakiegoś serwera szybkiego.