Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

Witajcie! Mam takie pytanie. Kilka tygodni temu (podczas półdniowego wyłączenia zasilania) drastycznie spadły parametry linii i obniżona została prędkość synchronizacji danych. Chodzi o miasto Rzgów (łódzkie), które bodajże 20 października br. zostało w centrum odłączone od prądu i podobno miało to wpływ na DSLAM, bo spora część abonentów odczuła wtedy problem braku internetu. Do tej pory parametry wynosiły około 70000/8500 kbps, a teraz nagle spadły do wartości ~65100/5100 (choć na początku chyba było jeszcze gorzej), co najbardziej boli w przypadku wysyłania, które i tak w Orange jest dziwnie ograniczone do 8 Mb/s. Margines w dół wynosi 8,9 dB i więcej parametrów niestety Funbox nie podaje. Rozumiem powolny naturalny spadek synchronizacji w związku ze słabą jakością infrastruktury operatora, która nie pozwala na obsługę wszystkich abonentów z tą samą jakością i przy podłączaniu kolejnych ludzi do VDSL-a po prostu zwiększają się szumy i zmniejsza synchronizacja, ale nie z dnia na dzień, bo chyba kilka ulic musiałoby przejść z ADSL na VDSL. Co można z tym zrobić? Jakieś pomysły działania i próby wywarcia wpływu na operatora? 🙂
5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

@benny_bJak pewnie wiesz że wszystko masz zgodnie z umową może to zgłosić przez czat lub Mój Orange w poniedziałek  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

Wiem, ale jednak uważam, że nie ma podstaw do tego żeby takie działania miały miejsce. Tak jak wspominałem, rozumiem powolne, stałe obniżanie synchronizacji (które miało miejsce od dwóch lat), ale nie nagły skok w ciągu jednego dnia. Za chwilę LTE zacznie u mnie lepiej działać, jak w końcu ponownie zostanie uruchomiony nadajnik, który ma przy okazji przejść modernizację do L800. Ciekawe czy pojawi się L2600... To wtedy tym bardziej, jeśli będzie dostępna agregacja to VDSL będzie pozamiatane przy takich akcjach jakie mają miejsce. W sumie to drugi raz nastąpiło takie tąpnięcie prędkości synchronizacji.
Anonim

Nie dotyczy

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

@benny_bWiem o co ci chodzi mi też nagle zabrało 19 października ale DLM mi nie oddal do dnia dzisiejszego a linie mam nową od 3 lat. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

A masz zapas SNR? W moim przypadku gdyby zadziałał DLM to albo miałbym podwyższoną wartość marginesu szumu albo (przy tej samej) musiałbym mieć obniżoną moc, której nie jestem w stanie sprawdzić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Nagłe obniżenie synchronizacji VDSL

Odkopując trochę temat i go aktualizując: o dziwo, ni z gruszki, ni z pietruszki kilka dni temu wróciła poprzednia prędkość synchronizacji - 68222/8568. Co prawda nie jest to ta sama prędkość synchronizacji dla downstreamu co dwa lata temu, ale rozumiem że coraz więcej podłączonych abonentów przy niskiej jakości infrastrukturze powoduje zmniejszanie synchronizacji.

Tak czy inaczej ważne, że upload wrócił do stanu bazowego. Pozdrawiam osoby, które przyczyniły się do naprawy usterki 🙂