Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6

męczę się od jakiegoś czasu z konfiguracją ipv6, ogólnie wszystko działa jak należy poza odblokowywaniem portów firewall dla ruchu przychodzącego ipv6, mianowicie funbox nie wyświetla mi wszystkich urządzeń które otrzymały adres ipv6.

Mam w mojej sieci co najmniej 6 urządzeń które otrzymały swój adres, ale w miejscu gdzie powinienem móc odblokowywać poszczególne porty w liście rozwijanej wyświetlają się mi tylko 2 urządzenia (screen).

Wogóle dziwnie to działa w tym miejscu bo czasami wyświetlają się tam np. 3 urządzenia, ale tego najważniejszego tj. serwera nie widać tam nigdy.

Co może być przyczyną ?

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6

@zjaraniec  W IPv6 nie ma czegoś takiego jak przekierowanie portów. Z zasady każde urządzenie powinno dostać adres publiczny.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6

oczywiście że nie ma przekierowań, ale ja nie pytałem o forwarding tylko o odblokowanie portu lub portów dla danego adresu ipv6 tak aby był widoczny na zewnątrz

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6

Poziom zabezpieczeń w routerze zmień na niski @zjaraniec .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Funbox 2.0 i odblokowanie portów Ipv6

tak, ten poziom mam ustawiony od początku, więc w tym nie problem.

W ogóle jakoś dziwnie zachowuję się funbox w przypadku ipv6 jeśli chodzi o wykrywanie urządzeń, przykładowo teraz z rozwijanej listy mam tylko 3 urządzenia (laptop i 2 telefony), chociaż jest jeszcze wspomniany serwer i nawet tv który też ma obsługe ipv6 i jak byk wiem że swój adres ipv6 dostał, ale tam ich nie wykrywa.


Clipboard01.jpg