Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Testy zacne @tolek 😎

Ja tam pozostaje przy 4G, bo nawet jak 5G będzie na pobliskich nadajnikach, sygnał będzie za słaby, teraz mam 3 lub 4 kreski, zanim rozbudują 5G pewnie 6G wkroczy na arenie, temat śledzę, bo jak znajdę czas testy zrobię, choćby by sprawdzić jak to działa w realu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 277
  • 1

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Reasumujac temat, ja osobiscie w swoim S23 Ultra przelaczylem dzis spowrotem na 5G. Bo. dlaczego. po prostu obserwuje lepsze łączenie w miejscach w ktorych przebywam. Za to na routerze zapasowym, mam Lte, bo okazuje sie ze ten stacjonary abonament na karte obslugiwany jest jedynie 4G. Taki urok Mini Love. Na szczescie na codzien jest swiatlowod. Pozdrawiam uczestnikow dyskusji. Wiekszosc jak widac nie mieszka i pracuje w centrum Warszawy 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


@Krzych29napisał(-a)

Co do prędkości to upewnijcie się, że wasz smartfon lub router odbiera tą częstotliwość. Na moim routerze była informacja o agregacji LTE B20 z 5G na paśmie n78 TDD. Mój stary telefon co nie obsługuje 5G na częstotliwości n7 2600 TDD obsługuje n78 ale w aplikacji do sprawdzania pokazywało tylko, że jest połączony z 5G i pobieranie było na poziomie 500 Mbps. Na nowszym telefonie już pokazuje w aplikacji do sprawdzania sieci sieć 3600 Mhz.


No ale wszystkie obsługiwały n78, więc jaki jest morał?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


@abcdnapisał(-a)

Dziś przejrzałem ustawienia swego smartfona zwracając uwagę na ustawienia sieci  . W ustawieniach developerskich jest taka opcja ;

sieć 5G - tryb automatyczny lub NSA lub NSA+SA .

Zmieniłem z automatycznego na ten ostani , ale po restarcie smartfona Realme 7 5G speedtest pokazał tylko 30/4.

W niedzielne południe - tylko tyle . Nie wiem - czy dobrze zrobiłem zmieniając ten tryb sieci 5 G ?


A po co zmieniałeś, skoro nie ma SA u nas jeszcze? Zostaw sobie na automatyczny i już.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


@Krzych29napisał(-a)

@abcdnapisał(-a)

Widząc Wynik Tolka Zastanawiam się czy jest jakaś zależność pomiędzy osiąganiem spirytestem A ceną posiadanego sprzętu. Czy na tańszych smartfonach od iPhonów też można osiągać równie dobre wyniki jak te które pokazuje tolek ? 


Tu chodzi po prostu o zasięg. Akurat wczoraj byłem w sklepie, gdzie zazwyczaj nie ma zasięgu i korzystanie na przykład z aplikacji sklepowej by coś tam wybrać mija się z celem. Dopiero zwykłe 5G tam łapie ale i tak jest tam jedna kreska. Stanąłem w miejscu gdzie jest ta jedna kreska i prędkości miałem na poziome 5 mega także tu pewnie chodzi o odległość od nadajnika. Wiesz w jakim miejscu w Twoim mieście są nadajniki by je sprawdzić?


Nie zgodzę się. Oczywiście zasięg jest ważny, o ile nie kluczowy, ale wydajność sprzętu też jest ważna dla osiągnięcia pełnych przepływności. 1Gbps to już jest dużo danych do przewalenia i mniej wydajne telefony po prostu sobie z tym nie poradzą.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

A ja Ponowię pytanie jakiej aplikacji użyć do sprawdzania sieci? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Pojawiła się już nowa mapa zasięgu z dostępnym filtrowaniem 5G 3,6 Ghz:

 

Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

 

Jak widać, tym razem Orange nie docenia swoich możliwości, mi udało się wyciągnąć "ciut" więcej 🙂

ptr1_0-1706003866234.png

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Dzięki temu widzę jak niewiele mojej lokalizacji brakuje do prawdziwego 5g. Ciekawe jak będzie wyglądać poszerzenie o kolejne nadajniki. Czy można liczyć na stopniowe poszerzanie zasięgu czy na dłuższą chwilę przestój? Może ktoś coś wie? Gdy pytałem konsultanta Orange to nie miał takich informacji.