Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Otwarcie salonu orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Otwarcie salonu orange

W mojej miejscowości znajdują się 3 salony sieci komórkowych (play,t-mobile,plus/cyfrowy polsat) i tak wpadłem ostatnio na pomysł jak by to było jakby powstał 4 salon. Tylko nie wiem jak się za takie coś wziąć czy kontaktować się z orange czy jakoś inaczej i czy orange jakoś pomaga w otwarciu w takim przypadku salonu i czy można liczyć na jakieś dofinansowania. Może jest ktoś na forum który właśnie otwierał własny salon i jest w stanie podpowiedzieć ? 

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Otwarcie salonu orange

@Mati4 z tego co mi wiadomo, dofinansowania nie ma, a salon trzeba przygotować zgodzie z wytycznymi, które otrzymasz. Chyba, że chcesz założyć działalność gospodarczą i jako nową działalność otrzymasz dotację z urzędu pracy. Jaką ilość ludzi liczy miesjscowość, w której planowane jest otwarcie salonu?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Otwarcie salonu orange

@ketrasaArtur a jaka jest wysokość dofinansowania z urzędu pracy ? 

A liczebność tej miejscowości to 17-18 tys mieszkańców 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Otwarcie salonu orange

@Mati4 dotacja z UP to 5 x średnia krajowa. Moim zdaniem mała miejscowość na otwarcie salonu. Duże wymagania, mała prowizja, a rynek jest nasycony. Kolega, który prowadził salon, to podawał, że trzeba podpisać miesięcznie przynajmniej 30-50 umów, aby chociaż na zero wyjść. Po dwóch latach zamknął, a w jego miejsce przyszła jakąś inna firma, która prowadzi salony w kilku miejscach.

Lokalizacja salonu jest ważna. Lokal musi mieć przynajmniej jedną witrynę, więc jak nie masz własnego lokalu, to zjedzą Cię opłaty za wynajem.

Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie salonu orange

@Mati4  odpuść sobie, bez znajomości w strefie biznes, biznes ci się będzie kiepsko kręcić, na dodatek mała mieścina, tak jak @ketrasaArtur  pisze, jak szybko otworzysz "Salon", tak szybko go zamkniesz, byle bez strat jeszcze finansowych, bo takie opcje też się zdarzają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Otwarcie salonu orange

@ketrasaArtur a ile tak może kosztować otworzenie salonu i czy na początek można dawać klientom jakieś lepsze warunki ? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Otwarcie salonu orange

@Mati4 kosztów otwarcia salonu nie podam, bo to dane nie dostępne. Poza tym koszty mogą się różnić w zależności od lokalu, ilości zatrudnionych osób, planu biznesowego itp. Kolega mówił, że dotacja z UP wystarczyła mu ledwo na sam wystrój, a pozostałe sprawy?

W jakim promieniu od lokalizacji jest najbliższy salon Orange? W mojej lokalizacji najbliższy salon jest oddalony o 35 km. Cały powiat to około 30 - 40 tys osób. Często zdarzało się, że klient zamiast w mieście podpisać umowę, jechał do sąsiedniego. Miesięcznie udawało się podpisać nawet 90 umów, a i tak narzekał, że to za mało. Podobno też są limity na ilość podpisanych umów na miesiąc. Salon jest otwierany na zasadzie franczyzy, więc tu jeszcze dochodzi opłata. 

Jak koniecznie chcesz otworzyć salon, to stań z ankietami w centrum miasta i przeanalizuj zapotrzebowanie ludzi. To będzie najbardziej wiarygodna analiza. Będzie informacja, czy warto otwierać salon w Twojej lokalizacji.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Otwarcie salonu orange

@ketrasaArtur najbliższy salon jest oddalony o 25 km. A w całym powiecie mam 80 tys ludności, a w miejscowości w której bym chciał otworzyć salon przyjeżdżają osoby z okolicznych wsi. Jak podliczyłem tak najbliższe  wsie to mają one ludność ok 12 tys . 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Otwarcie salonu orange

A wsie są oddalone od miasta w którym planuje otwarcie salonu o ok 11 km . Z początku na pewno bym planował  prowadzić sam salon. Interesowałem się już wcześniej tą branżą i trochę się na tym znam jeśli chodzi o wiedzę techniczną i sprzedażową. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189