Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping w godzinach wieczornych


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Ping w godzinach wieczornych

Od około 2 tygodni mam problem z internetem. Ping do serwerów znajdujących się u mnie w mieście po godzinie 20:00 wynosi w najlepszym przypadku 50, do serwerów znajdujących się w Paryżu ten ping to już ponad 100, a do Frankfurtu 90.  Problem występuje tylko między godziną +- 20, a 23, przed i po tych godzinach ping do serwera w mieście wynosi 1-2, a na zachód Europy zamyka się w max 30ms. W weekendowe wieczory problem z pingiem jest jeszcze bardziej uciążliwy. Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu przez orange? Od dnia założenia i podłączenia światłowodu (tj. już ponad rok), aż do 2 tygodni wstecz problem wgl nie istniał.

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ping w godzinach wieczornych

@Zahari zrob zgloszenie do BOK niech Ci sprawdza linie https://www.orange.pl/view/kontakt

Poza tym to sa wieczorne godziny szczytu. Ruch jak na autostradzie😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ping w godzinach wieczornych

@Zahari w tym czasie jaki podajesz najwięcej osób korzysta z internetu. W godzinach szczytu w sieci Orange po prostu tak jest. Zostaje opcja poszukania innego ISP, najlepiej lokalnego. Orange jakoś nie bardzo garnie się do poprawienia tras, a tym samym niskiego pingu. Możesz zrobić zgłoszenie na infolinii lub na czacie, ale z czasem ping niewiele zdziałasz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Ping w godzinach wieczornych

Wyklucz lub potwierdź że to problem Orange weryfikując na innej sieci pingi w te same miejsca i w tym samym czasie. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Ping w godzinach wieczornych

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zastosuje się do wszystkich z nich ale co do godzin szczytu.. No w XXI wieku to dość dziwne wytłumaczenie szczególnie, że jeszcze niedawno problem nie istniał 

Anonim

Nie dotyczy

Ping w godzinach wieczornych


@Zaharinapisał(-a)

Od około 2 tygodni mam problem z internetem. Ping do serwerów znajdujących się u mnie w mieście po godzinie 20:00 wynosi w najlepszym przypadku 50, do serwerów znajdujących się w Paryżu ten ping to już ponad 100, a do Frankfurtu 90.  Problem występuje tylko między godziną +- 20, a 23, przed i po tych godzinach ping do serwera w mieście wynosi 1-2, a na zachód Europy zamyka się w max 30ms. W weekendowe wieczory problem z pingiem jest jeszcze bardziej uciążliwy. Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu przez orange? Od dnia założenia i podłączenia światłowodu (tj. już ponad rok), aż do 2 tygodni wstecz problem wgl nie istniał.


Skoro ping masz tak słaby, zgłoszenie zrób, tak z innej strony, sporo graczy o tych porach w sieci, obciążenie sieci też największe, choć przy światłowodzie powinny być lepsze wyniki o tych porach co piszesz, ja w każdym razie tak mam, ale mam na światłowodzie od lokalnego dostawcy. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Ping w godzinach wieczornych

Mimo wszystko sprawdziłbym trasy pakietów na różnych ISP. 

Anonim

Nie dotyczy

Ping w godzinach wieczornych

Mi sie nie chce wierzyć, że to problem po stronie Orange. Chwilę temu siedziałem na TS ze znajomymi z Orange - na DSL - pingi okej, na FTTH - pingi okej. Dolny Śląsk i Mazowsze.

Może wtedy coś na poziomie OLT się dzieje? Albo przeciążona sieć lokalnie, bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.

 

https://pastebin.com/6D9hQMPg

Tak to wygląda u mnie do tego TSa właśnie, do Facebooka, do Discorda i do PS Store


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Ping w godzinach wieczornych

Aktualnie mogłem jedynie wykonać test internetem z telefonu z sieci plus, ping był o połowę niższy. (Do tych samych serwerów co na komputerze)

 

@Anonim Sam nie chce wierzyć ale nawet po odłączenie wszystkich urządzeń prócz jednego z sieci występuje ten sam problem. Dodatkowo rodzina z mieszkania na piętrze (Dom, parter ja, piętro oni) posiada taką samą usługę i mają taki sam ping do tych samych serwerów o tych samych wieczornych porach. Jak już wspomniałem do 20 wszystko śmiga bez problemów i u nich i u mnie. 

Anonim

Nie dotyczy

Ping w godzinach wieczornych

Dobijaj się na infolinię, bo ja bym bardziej tu typował przeciążenie sieci lokalnie. Nie widać nawet na DownDetectorze żeby problemy występowały masowo.

GPON to sieć współdzielona - 2,5/1,25 / 32-64 klientów, może po prostu jest za duży ruch w Twojej okolicy.