Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z ręki".

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Z okazji 7 rocznicy forum (!) w końcu zdecydowałem się na złożenie oficjalnego zażalenia na pracę TVBox+, tzn. na jego współpracę z moim dyskiem twardym Toshiba Canvio Basic 2TB. Bo już 3 raz od lutego/marca musiałem go na nowo formatować, żeby dekoder był uprzejmy go zauważyć i na nim coś nagrać. Uprzejmy konsultant przyjął zgłoszenie i zalecił wymianę na... lepszy dekoder, UltraBox+, ten za który się dopłaca 5zł miesięcznie.

No i super - udałem się do salonu w Olsztynie i tu kolejny uprzejmy konsultant poinformował mnie, że akurat nie mają na stanie UltraBox'a, więc proponuje mi wymienić na inny egzemplarz TVBox'a a jeśli to nie pomoże to później mam z tym przyjść i wymienimy... No dobra, wymieniliśmy się pudełkami i podłączyłem w domu ten nowy egzemplarz. Ruszył bez oporu, dysk zauważył jak trzeba i... przez 2 tygodnie działa jak z nut. Nie eksploatuję go zbytnio bo nie mam takich potrzeb ale poprzedni egzemplarz już po kilku dniach czasami albo nie zauważał dysku albo kazał go formatować a ten... działa!

Trzymajcie kciuki, żebym do tego wątku nie musiał już wracać 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki  życzę Ci jak najlepiej ale...nie chcę krakać 😁😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Minął prawie rok mojej przygody z TVBox+ i kilka miesięcy od wymiany tegoż na inny egzemplarz. Od sierpnia właściwie dobrze działał ale po 2 miesiącach wróciło zło - dołączony dysk HD albo znikał albo nagrania na nim źle się zapisywały (był plik, był odtwarzany ale ze skopanym dźwiękiem albo bez obrazu). Nie używałem go zbyt często ale jednak... od września formatowałem dysk z 5 razy, oczywiście za każdym razem te kilka nagrań przepadało...

Z Nowym Rokiem mówię - dość! Zamówiłem wymianę na Ultrabox+. Wiem, że będę musiał płacić haracz (4,99 miesięcznie) ale może zaoszczędzę na moich nerwach i relanium dla żony 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki  o ile będziesz miał możliwość wyboru to wybierz dekoder 4K ULTRABOX+ serii ITCA producenta TECHNICOLOR, gdyż 4K ULTRABOX+ serii JADA producenta ADB mają pewne problemy z tzw. "pikselozą" na niektórych kanałach (nie wszystkie modele, ale można trafić na felerny). Możesz o tym poczytać więcej na forum SK : 4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA) - Platforma CANAL+ - Forum SAT Kurier , 4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA) - Platforma CANAL+ - Forum SAT Kurier


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Trochę to trwało, bo z różnych względów wcześniej nie mogłem podjechać do salonu. Mam Ultrabox+ ADB, tylko takie mieli (w ogóle tylko 2 sztuki mieli! ). Po podpięciu uruchomiła mi się aktualizacja oprogramowania, trwała z pół godziny (via Sat, internetu na razie nie podłączałem) a teraz czekam, już ze 2 godziny na aktywację... O podłączeniu dysku na razie nie ma mowy 😉

 

ps. krążą plotki, że to ostatnie chwile współpracy Orange z Canal+ i już wkrótce nie będą zawierane nowe umowy na telewizję satelitarną, albo IPTV albo nic...