Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

Posiadam telewizor który obsługuje tylko 720p i jest podłączony z dekoderem ICU-100 poprzez HDMI. Telewizje w ICU-100 oglądam na rozdzielczości 720. Natomiast jeśli uruchomię na tej rozdzielczości Netflixa w dekoderze pojawia mi się tylko 1/4 ekranu menu Netflixa, reszte ekranu Netflixa nie widać. Czy komuś udało się uruchomić na rozdzielczości 720 pełen ekran w Netflixie. Jeśli NIE to zgłaszam prośbę o modyfikacje dodatku Netflixa aby niezależnie jaka rozdzielczość wybierzemy w dekoderze Netflix zawsze pojawiał się na pełnym ekranie tak jak kanały telewizyjne.

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Dangrab sprawdź może ustawienia rozdzielczości w dekoderze. Teoretycznie po koabelku HDMI dekoder sam powinien dostosować rozdzielczość.

Sprawdź również, jak jest możliwość zmiany rozdzielczości w samym NetFlix-ie


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Dangrab  Witam spróbuj zresetować Dekoder do ustawień fabrycznych i zobacz czy problem ustąpił jeśli nie to wina aplikacji Netflix. By zrestartować wybierz z pilota kombinacjie  DCD.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Dangrab spróbuj wykonać zalecenia podane przez @Citi2017.

 

Jak nie pomoże, to spróbuj wejść w menu serwisowe, wybierając na pilocie kombinacje przycisków [D(niebieski)-C(żółty)-D(niebieski)]. Następnie proszę przejść do zakładki Audio/video i nacisnąć 1 na pilocie. Wtedy można wybrać właściwą rozdzielczość dla odbiornika telewizyjnego.

 

Aplikacja NetFlix automatycznie dobiera rozdzielczość, nie ma możliwości jej konfiguracji w zakresie jakości obrazu na dekoderze. Ewentualnie proszę o kontakt z obsługą NetFlixa, być może przez zarządzanie kontem przez stronę www będzie taka opcja.

 

To są informacje podane przez konsultanta na czacie, tyle mogę podpowiedzieć.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@ketrasaArtur  ale to co piszę to wybierze tylko ustawienia dekodera nie aplikacji a tu raczej winna aplikacji.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Citi2017 jeżeli tak, to zostaje zmiana rozdzielczości na koncie NetFlix-a przez stronę internetową. Osobiście korzystam z NetFlix-a na tablecie i laptopie. Takiego problemu nie mam i liczę, że @Dangrab uda się problem rozwiązać Emotikon: Mrugający.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@ketrasaArtur  Na na dekoderze i też nie mam takiego problem .


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

Dziekuje za rady ale to wszysto juz wykonałem przed wpisem tutaj.

Jesli ustawie rozdzielczosc w dekoderze : 720x576 P50 , 720x480 P60 czy tez 640x480 P60 to programy w TV pokazuja sie poprawnie , lecz jesli uruchomie Netflixa mam 1/4 ekranu menu glownego. Oczywiscie mozna po omacku na chybił trafił wlaczyc film/serial i wowczas film pokazuje juz na pelnym ekranie tak jak i napisy. Problem jest tylko z menu glownym Netflixa oraz menu podczas ogladania filmu.

W konfiguracji konta Netflixa www nie widze zadnych ustawien/parametrow do zmiany rozdzielczosci (jest tylko uzycie danych w predkosci )

Wyglada na to jakby Netflix akceptowal tylko rozdzielczosc FULL HD 1080.

Czy ktos posiadajacy TV w FullHD czy tez 4K moglby na czas testów zmienic rozdzielczosc na min. 720x i uruchomic Netflix . Czy im tez menu glowne pokazuje sie na 1/4 ekranu ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Dangrab czyli założenia nie przewidują działania NetFlixa na niższej rozdzielczości, stąd cały kłopot w korzystaniu z menu. Raczej nie będzie zmian do takiego rozwiązania. 

Anonim

Nie dotyczy

Netflix w dekoderze Samsung ICU-100 na TV z rozdzielczoscia 720p

@Dangrab  moim zdaniem problem jest z TV, wymuszanie tak niskich rozdzielczości w dekoderze, wymusza takie cuda, można Pomysł zrobić na poprawę tego.