Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta przechwytywania wideo grabber HDMI - USB ORG


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Karta przechwytywania wideo grabber HDMI - USB ORG

Czy ta karta pozwoli na złamanie zabezpieczeń HDCP i będę mógł nagrywać z dekodera ICU - 100??

 

Screenshot_1.jpg

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6921
  • 189

KARTA PRZECHWYTYWANIA WIDEO GRABBER HDMI - USB ORG

@kris68 powinno dzialac. Tutaj  Mariusz141 opisuje, ze z tym sprzetem obraz jest przechwycony na laptopa, a skoro obraz jest juz na laptopie to... 😜

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Nowy-dekoder-do-multiroomu-w-FTTH-4K-Stream/td-p/275783/pa...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Karta przechwytywania wideo grabber HDMI - USB ORG

Panowie może trochę nieskładnie napisze, bo cala noc przygotowywałem się do państwowego egzaminu ECDL  , przy okazji interesy, bo tam, gdzie prowadze inna strefa czasowa pierwsza kawa czeka zamówiłem:

NAGRYWARKA OBRAZU USB 3.0 GRABBER PC HDMI 4K OBS - 139,90 zl

Specyfikacja:

  • Maksymalny prąd pracy: 0,4A / 5VDC
  • Kompatybilność: Windows, Android i MacOS;
  • USB 3.0: tak

PROFESJONALNY VIDEO GRABBER

Nasz adapter służy do przechwytywania obrazu oraz dźwięku w wysokiej jakości 4K ze źródła HDMI na inne urządzenia elektroniczne.

 

 

  • Obsługa HDCP 2.2: tak
  • Maksymalna rozdzielczość wejściowa: 3840×2160 @ 60 Hz;
  • Maksymalna rozdzielczość wyjściowa: 1920×1080 @ 60 Hz;
  • Zgodność ze standardem USB Video i Audio UVC i UAC: tak
  • Funkcja Plug & Play: tak (nie wymaga sterowników)
  • Format wyjściowy wideo: YUV JPEG
  • Obsługa 8/10/12bit głębi koloru: tak
  • Obsługa standardowego kabla HDMI AWG26: tak - wejście do 15 metrów
  • Obsługa formatu audio L-PCM: tak
  • Zakres temperatury roboczej: od -10 C do + 55 C

A więc obsługuje 

  • Obsługa HDCP 2.2: i dekodery  nie mam chwilowo siły myśleć , czy muszę jeszcze zamówic jakiś rozdzielacz, żeby podłączyć ICU - 100 od  Orange??

I czy jezeli dobrze mysle bede mogl nagrac z Orange co mi sie podoba czy wyrzucilem znow kase w bloto i mam nową podstawke pod kawę 🙂 .

 

 

Screenshot_4.jpg

 

Dzięki zastosowaniu USB 3.0 możliwe jest zgrywanie przechwyconego strumienia wideo z prędkością do 5 Gb/s. Dzięki temu możliwe jest m.in. nagrywanie obrazu przekierowanego z dekoderów TV na dysk twardy komputera (w formie nieszyfrowanej, MPEG4 format .flv) przy pomocy programu OBS Studio.

 

Tylko jeden problem po instalacji kilkukrotnej  OBS Studio wywala ze sie nie uruchomi bo brak w systemie jakiegoś pliku dll co raczej wątpliwe, bo mam przedwczorajsza wersję Windows 11 PRO .

 

I serdecznie proszę wytłumaczcie mi, jaka ma być ta przełączka, rozdzielacz sygnału najlepiej z linkiem jak ktoś tak miły i ma czas.

 

 


Screenshot_5.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Karta przechwytywania wideo grabber HDMI - USB ORG

@kris68  tak na 90% zakoduje ci sygnał z dekodera ICU100, bo używa on kodowania jeśli wykryje jakieś dodatkowe urządzenie wpięte zamiast TV, trzeba by szukać sprawdzonego rozwiązania, jak w opisie nie ma wzmianki, że radzi sobie z chronionym przed zapisem sygnałem, to niestety nici z nagrywania, ale do 15 dni możesz ten hdmi video capture zwrócić 😉

Co do Windows 11, to mogą być problemy, jak program tej wersji Windows nie wspiera, możesz spróbować uruchomić program w trybie zgodności z Windows 10, testy musisz sam zrobić, nie będę zgadywać, nie mam tego sprzętu.