Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

Post wydzielony z tematu "Zużycie internetu - czy istnieje możliwośc błędnego naliczania?" - moderator Wojciech.

 

zaskoczony jestem dzisiejszym zużycie moich danych 

2h muzyki - 200mb?! 
Naprawdę? 
Pozostałe 300mb ze screena nie mam pojęcia kiedy, bo poza wifi byłem dziś „na telefonie” jakieś 3h i były to social media, czytanie artykułów w przeglądarce, no i muzyka w tle. Żadnego video nie było odpalanego. 

 

CD041A43-EDF8-41B6-AC48-71500E0543F3.jpeg

 

11 ODPOW. 11

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

Nie wiem z jaką przepływnością masz strumień ze Spotify ale 2 godz gdy 128kbps to około 120MB  (download ale od ciebie do sieci też coś tam, ale dużo mniej, czasami leci). Jeśli pliki byłyby lepszej jakości to wtedy kto wie, może i 200MB wyszło?

Anonim

Nie dotyczy

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

@Tob zużycie danych w Spotify zależy od ustawień, jak masz najwyższą jakość to sporo zużywa, dziwi mnie fakt że raz nasz mniej w pakiecie a raz więcej, nie spotkałem się z czymś takim, tak na koniec... Po co odgrzebujesz stare tematy?

Ciągle na forum piszesz o tym samym, tak jak o TV Orange, to nudne się robi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

Najczęściej jeśli poruszam jakiś temat na forum to dlatego ze mam jakaś wątpliwość pytanie, wydaje się ze temu sluzy forum klientów.
Co do tematów,  po co namnażać nowe tworząc skoro dotyczą tego samego? I nie, nie są to te same tematy. Dziwie się ze nie odróżniasz tematów i ich treści. Dotyczące tv są w telewizji, a abonamentu tutaj 🤗

 

@bluesmanniak napisał(-a)

Nie wiem z jaką przepływnością masz strumień ze Spotify ale 2 godz gdy 128kbps to około 120MB  (download ale od ciebie do sieci też coś tam, ale dużo mniej, czasami leci). Jeśli pliki byłyby lepszej jakości to wtedy kto wie, może i 200MB wyszło?

dzieki, zgadza się. Mam najwyższa jakość ustawiona i to stad. 

Anonim

Nie dotyczy

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

@Tob  masz skromny pakiet GB, może ustaw niższą jakość w Spotify  podsumowując to co tu jest w temacie, wszystko jest ok na twoim koncie, wypada dać @bluesmanniak  rozwiązanie, odgadł zagadkę tematu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

7gb, są skromniejsze pakiety. Inna sprawa że i tak są to ubogie pakiety. Choć Orange w międzyczasie podwyższył w mojej taryfie dla nowych umow, bo stare miały 5gb.

Anonim

Nie dotyczy

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

@Tob  tak z ciekawości... Dlaczego ustawiasz najlepszą jakość w Spotify na telefonie, nawet średnia jakość wystarcza, na sprzęcie w domu mam najwyższą jakość Spotify, ale tam słychać różnicę, na słuchawkach nie wychwycisz tej różnicy, mogę się jednak mylić, bo stary już jestem i słuch już nie ten co 20 czy więcej lat wstecz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

Najczęściej w domu używam Spoti 

muszę to pozmieniać - racja 

Oraz w sumie nie sądziłem ze to można rozróżnić na telefonie inna jakość a na konpie inna 😛

ps słuchawki to ja mam takie wypas to slychac różnice no ale z racji oszczędności pakietu danych przestawię na mniej kolekcjonerska jak mi się zdarzy używać mobilnie


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

Dobre słuchawki to dopiero połowa sukcesu. Liczy się też to co jest w telefonie, jak dobrą jakość daje zastosowany przetwornik cyfrowo-analogowy. Różnie to bywa z jakością, podobnie jak i w playerach mp3 itp...

Anonim

Nie dotyczy

Zaskakująco duże zużycie internetu przy słuchaniu muzyki

@Tob mam dobre KD i 60" 4K TV, zestaw audio na miarę potrzeb, spory dom to do słuchania muzyki osobny pokój, Marantz PM700N napędza kolumny STX Elektrino 250+, Laptop podaje muzykę flac czy Spotify, dlatego napisałem o sensie ustawiania najlepszej jakości, słuchawki jakoś mi nie pasują, muzykę muszę też poczuć, szczególnie niskie tony 😉

 

@bluesmanniak  masz sporo racji, telefony nie grzeszą dobrym przetwornikiem audio, raczej średnia skala dżwięku, sporo się straci na jakości i nawet topowe słuchawki tu nie pomogą.