Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS-owe dopłaty do usług


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52624
  • 705

SMS-owe dopłaty do usług

Warto co jakiś czas uczulać na SMS-y z dopłatami. Mimo, że CERT Orange prężnie działa w tej sprawie, ciągle możemy otrzymać oszukane SMS-y. Warto być czujnym i co jakiś czas przypominać o takiej sytuacji, która również nas może dotknąć w najmniej spodziewanym momencie:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/sms-wiecznie-zywy/

 

______________

* Wpis edytowany, przeniesiony do odpowiedniej kategorii + poprawiono etykiety - moderator Bartłomiej

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

SMS-owe dopłaty do usług

Najpierw sprawdzam, czy mam wszystkie blokady na koncie, a także brak zgód dla partnerów Orange. Tutaj widzę największe zagrożenie. Usługi od Orange bez związku z partnerami są dla mnie najbardziej bezpieczne i takie przy braku akceptacji pozostałych, przychodzą. Natomiast korzystając świadomie z Premium, można się naciąć. Każda zmiana dyspozycji ustawień na koncie jest komunikowana ze ściśle określonym czasem włączenia, bądź wyłączenia czegoś w ustawieniach konta.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52624
  • 705

SMS-owe dopłaty do usług

Ja co jakiś czas sprawdzam w aplikacji MO, czy dalej mam pozakładane blokady premium.

Raz miałem sytuację, że blokady zostały zdjęte, bez mojej wiedzy i nie przyszły nawet powiadomienia.

 

Ważna sprawa dla osób, które przedłużają, bądź zmieniają umowę abonamentową. Usługi blokad premium po odpisaniu umowy zostają najczęściej z automatu zdjęte i warto zawsze sprawdzić, jak wygląda obecna sytuacja, czy to przez aplikację, www lub dzwoniąc na infolinię, czy pisząc na czacie.

 

Zwróciłem się z takim pytaniem na infolinii, to konsultant potwierdził, że przy zmianach na numerze, typu przedłużenie umowy, takie zdjęcie blokad jest normalne, wiec tym bardziej warto takich spraw pilnować, szczególnie w abonamencie.

Anonim

Nie dotyczy

SMS-owe dopłaty do usług

@ketrasaArtur, mnie się przydarzyło po ich grzebankach 😜 Warto poświęcić chwilkę na ustawienia, ale i tak w systemie muszą mieć dane z daty osobistych zmian na koncie. Tak przynajmniej sądzę, że ślad jest. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

SMS-owe dopłaty do usług

Tutaj mamy prawdziwe mistrzostwo i pokaz kompetencji konsultantow w salonie

https://gazetakrakowska.pl/oszusci-zdobyli-duplikat-karty-sim-i-400-tys-zl-zniknelo-z-konta-bankoweg...