Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z kupna telefonu

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

"najlepszą formą do przedłużania umowy jest rozmowa telefoniczna z konsultantem BOK "

 

Dużo zwłaszcza starszych ludzi ma problemy ze słuchem i porozumienie przez telefon jest koszmarne.  Ja sama też bez kontaktu wzrokowego przyznaję, że gorzej rozumiem.

Moim zdaniem jest trudniej przez telefon.

Ale fakt, że wielki plus, że można zrezygnować, tylko jak w takim przypadku?

Można iść do salonu czy też trzeba dzwonić? Na przyszłość dobrze by wiedzieć.

Bo jak też trzeba telefonicznie, to słabo to widzę, żeby stary nieperfekcyjnie mówiący i kiepsko słyszący człowiek dał radę wykaraskać się, bo o ile znam pracowników infolinii, jednak chcą namawiać i przekonywać. Trudno być asertywnym na ich gadki, łatwo manipulują.

A tak w ogóle to do mojego taty dzwonili i właśnie nie proponowali oferty, tylko zapraszali do salonu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

"Generalnie umowy należy czytać, najlepiej przed podpisaniem."

 

Prawda, ale żeby było to takie oczywiste. Umowę można było zobaczyć w domu na mailu. W salonie tylko podsuwają tablecik z miejscem na podpis.

Zawsze mnie to ciekawiło, czy są osoby na tyle asertywne i zdolne, co nie tylko wymuszą wydrukowanie umowy, ale przede wszystkim są w stanie w takim środowisku (w sensie nie w domu na spokojnie)  przeczytać z pełnym zrozumieniem te strony drobnym maczkiem i ciężkim językiem napisane zrozumieć.

Wprawdzie rzadko bywałam w salonach, ale nigdy nie widziałam takiej sytuacji. Tylko podpis w ciemno, a umowa na maila.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Rezygnacja z kupna telefonu


@Pola01napisał(-a)

"najlepszą formą do przedłużania umowy jest rozmowa telefoniczna z konsultantem BOK "

Ale fakt, że wielki plus, że można zrezygnować, tylko jak w takim przypadku?

Można iść do salonu czy też trzeba dzwonić? Na przyszłość dobrze by wiwiedzieć.


Po zawarciu umowy w taki sposób 

telefon i papiery dostajesz do domu kurierem, znajduje się tam także formularz odstąpienia od umowy który to wypełniasz, wkładasz do pudełka (które otrzymałaś od kuriera, jest ono do ponownego wykorzystania) razem z telefonem i odsyłasz na adres podany na formularzu odstąpienia. To wszystko bez zbędnych rozmów telefonicznych czy w salonie. 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01 nie zgodzę się z Tobą, że umowa podpisana w ciemno. Sama korzystałam w innym miejscu i na tablecie prezentuje się cała treść umowy. Potwierdza to również wpis na blogu Orange na ten temat:

 

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/umowa-na-ekranie-tabletu-wywiad/

 

Oczywiście kwestia jak to zostało zaprezentowane podczas rozmowy sprzedażowej. Jeżeli twierdzisz ,że doszło do jakiś nieprawidłowości to zawsze możesz reklamować.  Tylko wiadomo w salonie rozmowy nie są nagrywane więc nie ma tego jako podkładki. 

 

Jeżeli chodzi o to, że ktoś wydrukuje umowę w salonie i da bez podpisu do domu to nie ma takiej opcji. Dlatego istnieją zdalne formy zawarcia umowy (telefon bądź przez esklep) gdzie jest prawo do odstąpienia. 

 

Jeżeli osoba ma jakieś problemy ograniczające możliwość rozmowy przez telefon może po weryfikacji upoważnić Ciebie do dalszej rozmowy. Jest też możliwość ustalenia nawet w salonie poufnego kodu klienta. Znając go możesz samodzielnie kontaktować się z infolinią jako osoba upoważniają. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Rezygnacja z kupna telefonu

Kiedyś na infolini rozmawiałem w pewnym przedziale czasowym z 3 konsultantami w jednym temacie ( chodziło o zakup nowego pakietu )  i otrzymałem 3 odpowiedzi wzajemnie wykluczając się, ale ponieważ rozmowy są nagrywane , to moją reklamację  uwzględniono. Tacy to są 

" Profesjonaliści "

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Rezygnacja z kupna telefonu

W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo ale to bardzo ostrożnym , przy różnych zawieranych  transakcjach  , ponieważ sprzedający  towar lub usługę będzie mówił  o samych zaletach , pomijając celowo wszystkie ukryte  wady . I interes się będzie kręcił.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Rezygnacja z kupna telefonu

Osobiście wszelakie umowy u różnych opów (telefonia komórkowa, telewizja sat, światełko) przedłużam samodzielnie online, mam wszystko przejrzyście przedstawione, czas na zapoznanie się niograniczony, mogę przestudiować i porównać z ofertami konkurencji i w razie "w" 14 dni na odstąpienie bez podawania przyczyny i  bez konsekwencji. Ani razu się jeszcze na tej formie nie zawiodłem i polecam wszystkim. 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@slav72 też preferuje taki sposób zawierania umów. 

 

@jan1 chyba nie sądzisz, że sprzedawca który jak wiadomo z prowizji za sprzedaż ma część swojej pensji będzie mówił o słabych stronach tego co sprzedaje? Każdy przecież towar zachwala. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Rezygnacja z kupna telefonu


@slav72napisał(-a)

Osobiście wszelakie umowy u różnych opów (telefonia komórkowa, telewizja sat, światełko) przedłużam samodzielnie online, mam wszystko przejżyście przedstawione, czas na zapoznanie się niograniczony, mogę przestudiować i porównać z ofertami konkurencji i w razie "w" 14 dni na odstąpienie bez podawania przyczyny i  bez konsekwencji. Ani razu się jeszcze na tej formie nie zawiodłem i polecam wszystkim. 


To najlepszy sposób na podpisanie umowy. Ostatnio tylko w ten sposób podpisywałem umowy, natomiast coraz więcej spraw daje się załatwić w internecie bez konieczności odwiedzania urzędów salonów, czy firm świadczących usługi. Umowę na przyłącze gazowe, czy dotacja na fotowoltaikę tylko online.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Rezygnacja z kupna telefonu

@Anonim Ja wiem i rozumiem , że każdy chce żyć, i ten z prowizji też ,  to napiszę inaczej : to że sprzedawca chce coś sprzedać , to nie znaczy , że kupujący  musi to kupić !