Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.

Wczoraj dostałem na maila Podsumowanie warunków umowy na kolejne 24M.

Pakiet usług Orange Love
Abonament
70,00 zł - od 1 do 24 mies., 95,00 zł - od 25 mies.
uwzględniony rabat: 15,00 zł przez 24 mies., 4,99 zł za zgodę na telefoniczny kontakt
marketingowy, 4,99 zł - rabat za e-fakturę odbierany w Mój Orange
Wskazana opłata będzie obowiązywać przy spełnieniu warunków opisanych w innych
przekazanych Państwu dokumentach.
Utrzymanie łącza 10,00 zł/mies.

W dniu dzisiejszym zawarłem umowę z Orange przez jej przedłużenie na kolejne 24M.

Usługi, rabaty i miesięczne zobowiązanie

  • Pakiet usług Orange Love Abonament 86,11 zł

    Telefon komórkowy 511 ..............

    Internet stacjonarny

    Neostrada Opcja do 80 Mb/s

  • Rabat utrzymaniowy Kwota -15,01 zł

  • Rabat za e-fakturę odbierany w Mój Orange Kwota -0,65 zł

  • Rabat za e-fakturę odbierany w Mój Orange Kwota -4,34 zł

  • Telewizja mobilna- pakiet Podstawowy Kwota 8,87 zł

  • Zniżka Marketingowa Kwota -0,65 zł

  • Zniżka Marketingowa Kwota -4,34 zł

Łącznie 69,99zł

PYTANIA.

1. Dlaczego wczoraj abonament wynosił 70,00zł, a dzisiaj już 86,11zł? Uwaga: Opłata za utrzymanie łącza została chyba anulowana z uwagi na posiadanie drugiej usługi oddzielną umową na tel. stacjonarny, analogowy.

2. Czy muszę się zgodzić na pozycję 8,87 za Telewizję mobilną, której nie używam?

3. Poprzednią umowę miałem do 9 listopada 2024, a nowa umowa miała być przedłużeniem starej umowy. Czy zatem muszę się zgodzić na zmianę terminu na 19 września 2024r odkąd ma obowiązywać nowa umowa?

Zbyszek

 

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu oraz przeniosłem temat z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19429
  • 56177
  • 763

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.

@iorum1 

Ad1) Najczęściej podawana jest cena standardowa, bez ulg. Być może cena za utrzymanie łącza będzie na fakturze doliczonym warto by było zweryfikować na infolinii.

Ad2) Jeżeli usługa Telewizji mobilnej jest jako dodatkowa opcja, powinna być możliwość wyłączenia. Jeżeli to jest część umowy, to nie będzie można wyłączyć i najprawdopodobniej tak jest. Kwota abonamentu i telewizji daje kwotę bez zniżek, czyli 94,98. Uwzględniając zniżki, powinno być na fakturze do zapłaty 69,99.

Ad3) Nie musisz zgadzać się na nowy termin rozpoczęcia świadczenia usługi, nie mniej Orange zawsze proponuję rozpoczęcie świadczenia usługi na nowych warunkach od najbliższego cyklu rozliczeniowego po podpisaniu umowy.

 

Warto teraz raz na miesiąc logować się do aplikacjibMój Orange, aby utrzymać jedną ze zniżek. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.

Umowy i faktury Orange zawsze były bardzo skomplikowane i moim zdaniem celowo zagmatwane aby klient nic nie kumał.

Owszem umowę można rozwiązać w ciągu 14 dni od jej zawarcia ale przecież nie o to chodzi.

Niby przez czat wszystko wyjaśniłem z pracownikiem Orange ale dopiero przy pierwszej fakturze przekonam się za jakie usługi płacę.

Moja uwaga jest taka, że jeżeli pakiet za telewizję jest wyszczególniony w umowie jako odrębna kwotowa pozycja to powinien być opcjonalny do zawarcia w umowie lub nie. Jeśli jednak jest w pakiecie Orange mini to nie powinien być wyszczególniony odrębną pozycją.

Biorąc pod uwagę, że finalna cena 69,99zł/miesięcznie za internet domowy + abonament komórkowy w nowej umowie 2024-2026 jest identyczny do ceny z umowy na lata 2022-2024 i w pełni zadowalający zamykam temat.

Dziękuję za rozjaśnienie moich wątpliwości. Twoje podpowiedzi pokryły się z wyjaśnieniami Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2098
  • 5871
  • 196

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.

Cena za telewizję mobilna jest składową opłaty abonamentowej, z tym że na tv obowiązuje 8% Vat a na pozostałe usługi 23% Vat. Na fakturze będziesz miał wyszczególniona opłatę za tv mobilną i w kolejnej pozycji korektę tej kwoty. Nie można z niej zrezygnować i nie można podpisać umowy/aneksu bez tv mobilnej

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Pakiet Orange Love w promocji Love Mini 1/24. Pytania o kwotę abonamentu.

Dziękuję za wyjaśnienie. Nie wpadłbym na to, że kwestią jest wysokość stawki VAT. Wszystko dla mnie jest już jasne.