Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

@gość14607364367 przepraszam za zmianę płci. Zakłopotany mężczyzna

Zaskoczyłaś mnie, to oznacza, że masz umowę podpisaną już jakiś czas temu i nie zmieniałaś oferty. Dla większości klientów obowiązują nowe regulaminy, ich zgłoszenie za pomoc faksu możne nie przynieść skutku, stąd moje wyjaśnienia. Z własnych doświadczeń polecam kontakt za pośrednictwem Mój Orange, czy to na stronie, czy za pomocą aplikacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

Z tego co zauważyłam dla usługi stacjonarnej Mój Orange jest maksymalnie okrojony, mogę wybrać tylko kilka opcji (powodów) zgłoszenia i nijak nie pasują do mojej sprawy, dlatego nie widzę sensu tam pisać i wybierać kompletnie niepasujące kategorie więc ta forma wcale nie jest jakaś szczególnie dla mnie wartościowa. Zwłaszcza, że po wysłaniu treść zgłoszenia robi się niedostępna, czyli trzeba robić sobie kopie tego co się napisało gdzieś na boku.

 

 

 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

@gość14607364367, specjalnie sprawdziłem opcje zgłoszenia dostępne w Mój Orange dla usług stacjonarnych i nie odczuwam "okrojenia". Może to jest związane z tym, że siedzę w telekomunikacji i nie widzę czegoś oczywistego dla Ciebie. Napisz proszę jakich powodów zgłoszenia Ci brakuje, możne uda się nam wspólnie coś poprawić. Szczęśliwy mężczyzna


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?


gość14607364367 napisał(-a):

Z tego co zauważyłam dla usługi stacjonarnej Mój Orange jest maksymalnie okrojony, mogę wybrać tylko kilka opcji (powodów) zgłoszenia i nijak nie pasują do mojej sprawy, dlatego nie widzę sensu tam pisać i wybierać kompletnie niepasujące kategorie więc ta forma wcale nie jest jakaś szczególnie dla mnie wartościowa. Zwłaszcza, że po wysłaniu treść zgłoszenia robi się niedostępna, czyli trzeba robić sobie kopie tego co się napisało gdzieś na boku.

 


...więc właśnie z tego powodu warto w takich sprawach kontaktować się przez maila. Masz kopię Twojego zgłoszenia, do tego dochodzi potwierdzenie z BOK o przyjęciu zlecenia i nie ma ograniczeń co do wypowiedzi. W dzisiejszych czasach można nie mieć "fejsa" czy "twita" ale mail to podstawa Emotikon: Mrugający 

 

bok@orange.pl 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

@mabud73

Ze zgłoszeniem za pośrednictwem maila, nie do końca jest tak łatwo jak piszesz. Specjalnie dopytałem, dlaczego adres e-mail nie jest podawany w oficjalnych sposobach kontaktu, okazuje się, że chodzi o przyspieszenie obsługi zgłoszonej sprawy. Niestety, kiedy adres e-mail był powszechnie dostępny, często zdarzało się, że zgłoszenia czy reklamacje przesyłane za jego pośrednictwem, nie zawierały wszystkich potrzebnych, do ich realizacji informacji. A przykładowo reklamacja zgodnie z prawem musi zawierać ich całkiem sporo. Powodowało to konieczność dodatkowego kontaktu w celu ich pozyskania. Nie zawsze był on skuteczny, to wydłużało cały proces, a w niektórych sytuacjach mogło nawet być przyczyną negatywnych odpowiedzi. Żeby wyeliminować takie sytuacje, zachęcamy do składania zgłoszeń za pośrednictwem Mój Orange. Samo zalogowanie do konta gwarantuje, że większość niezbędnych informacji jest od razu do nich dołączana, a wypełnieni kolejnych pól formularz nie pozwala niczego pominąć. Dlatego dalej polecam zgłaszanie problemu przez Mój Orange i jeśli macie jakieś pomysły jak poprawić formularz zgłoszeniowy, to czekam na nie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

@Mikołaj, absolutnie nie neguję kontaktu poprzez MO, a wręcz zachęcam do tego. Sugerowałem się jedynie swoimi sprawami, które załatwiałem poprzez mail BOK. Nie odczułem w jakiś drastyczny sposób, róznicy w okresie i jakości załatwienia zgłoszeń, a było ich troszkę. Widocznie co do ilości danych, kłania się chyba w tym przypadku rozeznanie, co i jak napisać. Wiadomym jest że trzeba ułatwić realizację spraw Wam, jak i Abonentom. Więc Drodzy Państwo, polecam jak najbardziej kontakt poprzez Mój Orange dostpne na stronie Orange jak i w aplikacji mobilnej...:)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

Nieważne, czy klient użył faksu, maila, pisma złożonego w salonie lub wysłanego pocztą. Bez względu na kanał jakim nadana jest reklamacja, jeśli w niej brakuje danych to operator zgodnie z wymogiem ustawy musi wezwać do ich uzupełnienia. Ponadto musi potwierdzić, że reklamacja wpłynęła.

 

Wysyłałam już maile do Orange i potwierdzają jedynie, że mail o danym tutule dotarł, a jego treści już nie potwierdzają więc sytuacja taka jak z Mój Orange, nie udowodnimy, że przekazaliśmy konkretną informację. Tu już nawet faks jest nieco lepszy ze względów dowodowych, bo jest wydruk raportu i billing połączenia.

 

Wracając do Mój Orange, ja tam widziałam dla usługi stacjonarnej 3 kategorie zgłoszeń, w każdej kategorii dosłownie 3 powody ściśle określone i wybierane z listy więc chyba nie życzą sobie, żeby kontaktować się w innych sprawach albo zabrakło wyobraźni, aby dodać  Inne/Pozostałe. Poza tym po złożeniu wypowiedzenia nawet w trakcie jego trwania nie da się już składać kolejnych zgłoszeń więc znowu ktoś nie pomyślał.

 

Co do załączników to dopatrzyłam się, że jednak przy usłudze stacjonarnej da się to robić, a przy mobilnej (pre-paid i abonament) już nie.

 

Czego mi brakuje? Właśnie rozwinięcia kategorii oraz dostepności całości treści moich zgłoszeń wraz z załącznikami, bo sytuacja, kiedy wysyłam i po tym już nie widzę swojego zgłoszenia, a tylko jego numer jest wystarczającym powodem, żeby darować sobie taki kanał komunikacji.

 

Co do faksów, to takie jednak są czynne w Orange tylko ich numery są głęboko ukryte przez klientami, trzeba się wysilić, żeby je znaleźć np. tu: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1983507/4062223996.pdf


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Jaki jest aktualny nr faksu Orange?

@gość14607364367 dziękuję za uwagi i sugestie. Szczęśliwy mężczyzna