Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

Pracowałam w orange - tam dm'i każą wręcz nie mówić o pewnych kosztach, czy zapisach w regulaminie - przedłużałam umowę na infolinii - dzieciak ani słowem się nie zająknął że trzeba od klikać apke a umowy przesłał mi dwie strony 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

@Lillith666 jak podpisujesz umowę telefonicznie, czy online, to powinna przyjść do Ciebie wiadomość e-mailem z zaszyfrowanym regulaminem i umową. Dod deszyfrujacy dostajesz SMS-em.

Szkoda, że konsultant nie informuje o fakcie otrzymania zniżki po zalogowaniu się w apce Mój Orange.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

@ketrasaArtur dokładnie. Rozmowa to jedno. Potem czy umowa papierowa czy elektroniczna jak piszesz. Niestety trzeba czytać. Naprawdę warto 5 zł to nie tak wiele.W salonie ile razy słyszałam nie mówią w wychodzą potem cuda. Nawet nie ma prawa odstąpienia. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

Przedłużałem umowę na OL na początku stycznia. Konsultant oprócz wielu innych formułek całkiem wyraźnie podkreślił, że abym dostał zniżkę (5zł za e-fakturę) muszę raz w miesiącu zalogować się na MO. Zapomniałem o tym ale że z portalu pobieram faktury to przy okazji po zalogowaniu dostałem komunikat:

Rabat za e-fakturę jest Twój! Następna faktura będzie niższa.

Rabat przydzielimy Ci w kolejnym okresie rozliczeniowym. Pamiętaj, by mieć włączoną e-fakturę.
Odbierz następny między: 06.02.2023 a 05.03.2023
 
Oczywiście to nie zmienia faktu, że nie wiem po co im ta zabawa ale... działa 🙂

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

Działa, to fakt. Po co ta zabawa - też nie wiem, wchodzę w aplikację raz w miesiącu WYŁĄCZNIE po to, by mieć ten rabat. Pewnie Orange nabija sobie w ten sposób "klikalność", żeby móc mówić, jak użyteczna jest ich aplikacja, skoro każdy klient co najmniej raz na miesiąc do niej zagląda 😉

 

Co niestety nie zmienia faktu, że kiedy ja podpisywałem umowę (a było to już ładne parę lat temu) zostałem jedynie poinformowany o rabacie za zgodę na e-fakturę - nikt ani słowem nie zająknął się o aplikacji. I przez parę lat ten rabat dostawałem. A potem nagle Orange zmieniło zasady (wymaga zalogowania się do aplikacji, żeby uwzględnić rabat), ale NIE POINFORMOWAŁO MNIE o tym w żaden sposób. A to jest ZMIANA TREŚCI UMOWY.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

Do chwili obowiązywania poprzedniej umowy (styczeń 2023) nie miałem narzuconej potrzeby logowania się do apki celem uzyskania rabatu, więc nieprawdą jest aby w trakcie trwania umowy na poprzednich warunkach było to wymagane przez Orange. Dopiero w chwili przedłużania (koniec grudnia zeszłego roku) w aneksie był zapis o konieczności logowania raz w miesiącu do apki celem utrzymania tegoż rabatu. Trzeba słuchać uważnie konsultantów w trakcie zamawiania/przedłużania lub czytać dokładnie umowy/aneksy przy samodzielnym przedłużaniu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

No to u mnie niestety było inaczej: zmiana NIE wiązała się z przedłużeniem umowy. Umowę przedłużałem bodaj koło lipca 2021, konsultant NIC nie mówił, a zmiana z koniecznością logowania się do aplikacji weszła (w moim przypadku) od stycznia 2022.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

@Janhalb nie chce oczywiście podważać tego co piszesz. Ale jeżeli na podsumowaniu umowy masz zawarty rabat za e-fakturę a teraz do tej samej umowy Orange wymaga rabat odbierany w Mój Orange jakoś błąd do reklamowania. Są też sytuację, że osoby mają umowy z różnych okresów i aby mieć uwzględnione rabaty do wszystkich numerów muszą stosować do obu zaleceń.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

@Janhalb , nie śledzę na bieżąco bloga ani zakładki Ważne komunikaty na stopce strony głównej Orange, ale czasami z musu człowiek zajrzy, co jest do jasnej ciasnej? Regulaminy się zmieniają, usługi zamykają, więc trzeba mieć cały czas gumowe ucho i gdzie szklanki nie przyłożysz, tam coś się (być może) dowiesz😁

 Świat internetu schodzi na psy!


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Faktura wyższa o 5 zł - czy Orange zmieniło zasady?

@bronzub internet się rozwija 😃

Portal Orange czasem tylko przycknie się 🤣

Nie mam nic w abonamencie, ale na bieżąco jestem, te fikołki z logowaniem do aplikacji, to nikt nie ma, tylko w Orange 😎