Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Miał ktoś z Was antenę mikrotika? A jeśli tak to tego typu antena jest super na słaby zasięg i można dobre prędkości uzyskać?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Ja miałem. Kilkadziesiąt szt. różnych modeli. O który model pytasz?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2392
  • 9902
  • 85

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@tuptus55chyba @Januszbba chodzi o ten model MikroTik LHG LTE18 kit (LHGGM&EG18-EA) co ma zysk energetyczny 17dBi 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

LHGGM&EG18-EA zasięg około 7-8km z wysokości 2 piętra. Download w zależności od BTS-a. Agregacja 5 pasm na download i jedno pasmo upload.

Tu masz Link do testów jakie prowadzili koledzy z Elektrody.

Potwierdzam także, że trzeba cierpliwości przy ustawianiu anteny aby bardzo precyzyjnie ustawić kierunek. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@tuptus55  Napisałem do Ciebie na PW 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Opublikuj swoje zapytanie na NO to odpiszę to samo, a może to jeszcze komuś pomoże.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@tuptus55  Czyli anteny microtik są dobre na bardzo słaby zasięg?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

To za duże uogólnienie. Mikrotik ATL/LHGG ma dobrą antenę, ale trzeba ją dobrze wcelować w BTS-a.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@tuptus55 Ja mam 2.50 km do nadajnika zależy mi na dobrym uploadzie potrzebuje do kamer


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Napisałem, że Mikrotik ATL/LHGG ma zasięg 7km jeśli nie ma przeszkód. 2.5km więc powinno być w zasięgu, ale jeśli jest widoczność. Piszesz za mało danych, a my zgadujemy co Ci odpisać. Chcesz precyzyjnych odpowiedzi to zadawaj precyzyjne pytania z opisem: np. "Potrzebuję uzyskać transfer na poziomie 10Mbps (upload) po łączu GSM. BTS Orange o ID: 77652 mam w linii prostej 2.5km. Jest widoczność, ale mieszkam na parterze w zabytkowym domu i nie mogę niczego powiesić na dachu lub elewacji"

Więc odpowiedz na pytania:

1. Czy na trasie z miejsca gdzie chcesz zamontować antenę do BTSa nie ma przeszkód pogarszających zasięg (górka z ziemi/skał, drzewa, budynki, czynny zakład przemysłowy, GPZ (Główny Punkt Zasilania - miejsce gdzie schodzą się linie elektryczne wysokiego napięcia))?

2. Jakie ID ma ten BTS? Bo może ten maszt, który myślisz że jest 2.5km od Ciebie to nie jest akurat Orange. Poza tym będziemy wiedzieć jakie pasma obsługuje ten BTS i co możesz tam uzyskać.

Ponieważ mieszkasz w innym miejscu niż domek z kamerami czekamy na odpowiedzi.

Za pomocą aplikacji na smartfona np. netmonster ustal jakiego BTS-a odbierasz (smartfon z kartą Orange)?

Potem na stronie http://beta.btsearch.pl/ ustal, w którym kierunku od Twojego domku jest ten BTS złapany przez smartfona i w tym kierunku celuj antenę GSM.

 Możesz w ciemno kupić tego Mikrotika. Jak zrobisz to przez Internet będziesz mieć jako konsument 30 dni na zwrot. Wtedy na miejscu, doświadczalnie ustalisz czy daje radę czy nie. Proszę tylko o informację zwrotną czy Ci się udało. Najlepiej printscreen z mocy sygnału. Jak z załączonego obrazka.

GSM.png