Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Januszbba 

Mikrotik ATL/LHGG z modemem LTE18 zależnie od odległości lepiej nie będzie. 5G obecnie nigdzie nie ma (to takie niby 5G ale większość przepustowości i tak najczęściej idzie po LTE, nie warto).

 

Niestety ale większość odpowiedzi które dostałeś są od ludzi nie mających pojęcia o praktyce w tym zakresie.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Januszbbarozważ opcję, którą wspomniał @gk2a6 Mikrotik ATL/LHGG z modemem LTE18. Po opisie i opinii wygląda  bardzo dobrze https://www.ceneo.pl/131305308#tab=spec

https://www.ceneo.pl/131305308#tab=reviews

Pozdrawiam 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Tylko do czego proponować, aż 18 kategorii mikrotika jak tam chyba tylko jest B20 i tylko zależy na wychodzących. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Pablo5  Anteny zewnętrznej nie dam rady dać wysoko np. na strychu a to byłoby lepiej bo wyżej itd  a tak to jedynie mogę dać obok okna na parterze to raczej nie wiele to da. Kupiłem używany  huawei 5g cpe pro 2 opinie są dość dobre o nim i jego parametry cena była ok. 600 zl nowy 1500 zł na nowy to mnie nie stać , przetestuje wszystkich operatorów jeśli to nic nie da i nie polepszy parametrów jakie bym oczekiwał to trudno ale jak nie kupisz i nie sprawdzisz to się nie dowiesz i wszystkie wasze uwagi są dla mnie ważne bo macie w tym większe pojęcie niż ja.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

To są góry nie oczekuje wielkich cudów 🙂 co do prędkości 🙂 w mieście jest inaczej więcej nadajników 🙂 a ja tam przyjeżdzam do tego domku  w górach od czasu do czasu 🙂 a docelowo mieszkam na śląsku w bloku i mam światłowód od orange 300 mb/s i super to działa.  🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Z tego co czytałem router OPPO 5G CPE T1a jest dobry na słaby sygnał... u mnie się nie sprawdził przy nadajniku ~220m od domu. Zrobiłem zwrot w ciągu 14 dni.
Rozważam właśnie huawei 5g cpe pro 2, na razie nie mam pilnej potrzeby kupować router 5G.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Zeusek  Ja kupiłem huawei 5g cpe pro 2 wydaję się ok ale wszystko się zobaczy ale w mojej lokalizacjii 5g ma inny operator jest tylko 1  ale nie jest to Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Czemu kupiłeś router do pracy wewnątrz? Wiedząc, że masz słaby zasięg GSM i wszyscy włącznie ze mną podawali Ci rozwiązania albo dedykowane z antenę kierunkową, albo z zewnętrznymi antenami kierunkowymi. W cenie jaką przeznaczyłeś na tego Huawei-a każde z proponowanych rozwiązań mieściło się finansowo i z całą pewnością ma lepszy zasięg niż Huawei. Nie chce mi się szukać jakie parametry w zakresie wzmocnienia .ma wbudowana w tego Huawei-a mikropaskowa antena, a producent na swojej stronie "zapomniał" podać, ale z całą pewnością KILKA razy mniej.

Pytanie o urządzenie wewnętrzne wynika z tego, że nawet szyba zmniejsza poziom sygnału, jeśli masz okno w kierunku BTS-a. Bo o tym, że ściana z dowolnego materiału bardzo tłumi sygnał to nie muszę tłumaczyć.

Montaż na maszcie na dachu wynika jeszcze z tego aby jak najmniej sygnału zostało obcięte w dolnej części strefy Fresnela (nie wystarczy widoczność BTS-a). Tu jest wyjaśnione o co chodzi Link i wnikliwi mogą sobie policzyć o ile spada poziom sygnału, że czasami opłacało mi się działać na odbiciu ze szklanego/betonowego budynku, ale z czystą strefą Fresnela.

No jak już napisałem Ty pytasz, my doradzamy. Ty wybierasz.

Powodzenia z nowym urządzeniem i pochwal się jakie osiągnąłeś transfery bo to pomoże innym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@tuptus55  Ja nie będę mógł zamontować anteny zewnętrznej ponieważ byłaby obok okna  tylko na parterze a żeby ta antena spełniła swoją funkcje musi być wysoko najlepiej na dachu a ja nie będę mógł jej tam dać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości


@Januszbbanapisał(-a)

@tuptus55  Ja nie będę mógł zamontować anteny zewnętrznej ponieważ byłaby obok okna  tylko na parterze a żeby ta antena spełniła swoją funkcje musi być wysoko najlepiej na dachu a ja nie będę mógł jej tam dać.


Możesz pokazać źródło tych rewelacji? To że nie możesz z jakichś powodów zrobić czegoś najlepiej, nie znaczy że musisz od razu robić to najgorzej jak się da.