Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Limit urządzeń na raty


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Limit urządzeń na raty

Witam,

 

Mam w Orange abonament oraz 10 urządzeń na raty. Raty spłacane są bez opoznien,.abonament również.

 

Czy możliwe jest zwiększenie limitu o kolejne dwa urządzenia przed całkowita spłata poprzednich?

 

Czy to prawda że istnieje limit 10 urządzeń?

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk  w regulaminie sprzedaży na raty nie ma określonej liczby urządzeń.

Zawsze możesz zapytać na czacie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Limit urządzeń na raty

No właśnie pytałem, ale na trzech konsultantów dostałem trzy różne odpowiedzi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk po prostu zamów 11-te i sam sprawdzisz...w razie czego splac najmniej zadłużone i tyle 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Limit urządzeń na raty

No właśnie po to pisze, chciałem zamówić 11 i wyskoczyło że mogę zapłacić całość gotówka, bez rat.

 

Napisałem na czacie i dostałem trzy odpowiedzi. 

 

Jedna to że nie wiedzą czemu tak jest, druga że mam limit kwotowy na ogólną sumę rat, a trzecia to że właśnie osiągnąłem limit 10 urządzeń.

 

Posiadam 10 urządzeń, suma miesięcznych rat to 1600zl, myślę że jestem dobrym klientem płacąc takie faktury, a tutaj taki klops.

 

Bardzo proszę o odpowiedź kogoś z Orange czy mogę wnioskować o zwiększenie limitu i ewentualnie do kogo z tym uderzyć 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk  to forum samopomocowe i że świecą szukać kogoś kompetentnego z Orange akurat w tej kwestii. Mozesz zapytać, ale dopiero w poniedziałek...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 121
  • 429
  • 0

Limit urządzeń na raty

Widzę, że nie tylko mnie to dotknęło... 😉

 

Mam to samo. Spłacam kilka urządzeń. I choć jeszcze kilka miesięcy temu mialem wyższą kwotę całościową do spłaty (większą liczbę spłacanych urządzeń), to nagle Orange odrzuciło moje zamówienie.

 

Konsultantka dopytywała się w dziale financowym, i podobno jakiś "scoring nie przeszedł". Nie wiem o co chodzi, ale Orange coś kombinuje. Być może coś jest na rzeczy z limitami...

 

Podobno jedyna możliwość na "obejście" tego, to zakup urządzenia przy okazji przedłużenia umowy...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Limit urządzeń na raty

@mrosi73  skoro otwarcie przyznali się do limitu, znaczy mają pułap w zależności od ilości urządzeń lub kryterium od wysokości spłat w stosunku do faktur...

Może to najniższa krajowa decyduje o sumie rat ( pomniejszona o kwotę wolną od spłat, czyli minimum socjalne?)

10 urządzeń samo w sobie nie może być kryterium, bo co innego raty za 10 smartfonów, a co innego za 10 akcesoriów...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Limit urządzeń na raty

No właśnie nawet przedłużenie umowy nie zadziała, nawet z najtańszym urządzeniem. Nowa umowa również nie przechodzi, trochę to słabe, ale może można to jakoś ominąć, w sensie jakiś wniosek napisać, bo przecież to tylko korzyść dla Orange.

 

Swoją drogą mając 8 urządzeń (wartość rat ok. 25tys zł) miałem blokadę kwotowa, która sukcesywnie się zmniejszała spłacając faktury, dobijając jednak do 10 urządzeń jest blokada całkowita.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk niestety nie obejdziesz tej blokady.

Co do interesu Orange w tym że na raty bierzesz sprzęt, to mały zarobek, jakbyś za usługi Orange tyle płacił co za raty, to by było inaczej 😎