Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki telefon dla osoby 60+?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Jaki telefon dla osoby 60+?

Czołem 🙂 Szukam telefonu dla mamy. Obecnie ma Nokię z klawiszami. Przy wyłączeniu 3G przez Orange warto będzie zmienić na coś nowszego. Co polecicie? Jest jakiś klawiszowy z rozmowami w LTE, czy może jakiegoś taniego iPhone'a?

 

 

 

_________________

*Temat przeniosłem z działu "Telefony i urządzania" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Jaki telefon dla osoby 60+?

Dlatego podarunek powinien być skonsultowany. Jeżeli telefon ma być tylko telefonem, spoko, niech będzie ta nokia. Ale w bonusie dorzuciłbym, kompromisowo, tablet.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10917
  • 64

Jaki telefon dla osoby 60+?

Niezależnie od tego, jaki telefon podpowie nasza społeczność, możesz się skontaktować z Doradcą. Wystarczy najechać na ➡ Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym i kliknąć na Wyświetl szczegóły. Może na co to polecą inni będzie jakiś rabat 🤔


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jaki telefon dla osoby 60+?

@qpklowiren aj bym radził pozostać przy tej Noki 😉

Wyłączają 3G, ta Nokia korzysta z 2G i nie ma co się martwić na wyrost, jak się popsuje, to kupić wtedy nowy.

Tak z doświadczenia napiszę, te nowe telefony z klawiaturą są mało intuicyjne i starsi ludzie mają problem z obsługą.

Trzeba mieć na uwadze że tylko telefony ze sklepu Orange, będą mieć wsparcie Volte, więc jak planujesz kupić telefon lepszej klasy, to tylko z oferty Orange.

Orange w ofercie ma telefony odnowione i można jakiś tańszy iPhone kupić.

Jeśli szukasz taniego iPhone, to sklep X- ma tanie iPhone 11.

Jak na raty zakup, to w Orange i iPhone 13 mini 128GB 5G cena, dane, opinie| Sklep Orange Polska


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Jaki telefon dla osoby 60+?

Ja sam osobiście mam nie tylko .. 78 lat, ale i telefon z klawiaturą klasyczną (klawisze) marki MAXCOM MK 281 (dosyć stary model) i nie narzekam na jego funkcjonalność, Na ekraniku widzę LTE, ale i czasami pojawia się symbol 4G i nigdy mnie jeszcze nie zawiódł w funkcji rozmów. Gorzej jest z geolokalizacją, ze względu na niezbyt duży ekran. Dużo sprawniejszy od myPhone - którego również posiadam, ale nie polecam ..

Pozdrowienia ze Szczecinka 😀


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jaki telefon dla osoby 60+?

@musbron1945  zastanów się nad tym iPhone z linka co dałem wyżej, na raty 😉

Nawigacja i obsługa wygodna, szybko się do tego telefonu przyzwyczaisz 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 476
  • 1623
  • 3

Jaki telefon dla osoby 60+?


@IreneuszCDnapisał(-a)

@qpklowiren aj bym radził pozostać przy tej Noki 😉

Wyłączają 3G, ta Nokia korzysta z 2G i nie ma co się martwić na wyrost, jak się popsuje, to kupić wtedy nowy.

Tak z doświadczenia napiszę, te nowe telefony z klawiaturą są mało intuicyjne i starsi ludzie mają problem z obsługą.

Trzeba mieć na uwadze że tylko telefony ze sklepu Orange, będą mieć wsparcie Volte, więc jak planujesz kupić telefon lepszej klasy, to tylko z oferty Orange.

Orange w ofercie ma telefony odnowione i można jakiś tańszy iPhone kupić.

Jeśli szukasz taniego iPhone, to sklep X- ma tanie iPhone 11.

Jak na raty zakup, to w Orange i iPhone 13 mini 128GB 5G cena, dane, opinie| Sklep Orange Polska


Nie trzeba patrzeć na sklep Orange  można patrzeć w elektromarketach albo u innych operatorów i sprawdzasz na tej liście https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/inne/wykorzystaj-siec/Telefony_VoLTE_Wificalling.pdf jak jest kupujesz jak nie ma to nie kupujesz

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18427
  • 52687
  • 710

Jaki telefon dla osoby 60+?

@qpklowiren obecnie w ofercie Orange jest dostępny jeden model telefonu klawiszowego:

https://www.orange.pl/esklep/telefony-komorkowe.

Na zapas nie ma co się martwić, jeszcze około roku będzie zasięg 3G, zanim zostanie rozpoczęcie jego wyłączania, a nawet po wyłączeniu starsze modele telefonów będą działały w sieci 2G. Być może więcej telefonów pojawi się w ofercie Orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Jaki telefon dla osoby 60+?

@qpklowiren , porzuć te mity o 60 plus i klawiszach i kup współczesny solidny smartfon, przez który pogawędzisz z mamą przez messengera, czy czy tam whatsappa, czy tam jeszcze przez co zechcesz. Jest multum propozycji średniaków do 2000 zł. Ja jako 60 latek proponuję np realme gt2, jest w promocji wariant zielony w takim żółtym sklepie od włączania niskich cen. Może też być OnePlus Nord2. Oba są na wyprzedażach poniżej 2000, bo wchodzą właśnie tegoroczne modele. Lepszych nie potrzebujecie. A za taki prezent jak kombinujesz to bym dziecko pogonił. Zresztą, to ja dziecku wybieram telefon, a nie na odwrót. Życzę mądrego wyboru i nie Samsunga.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 8107
  • 63

Jaki telefon dla osoby 60+?


@IreneuszCDnapisał(-a)

@musbron1945  zastanów się nad tym iPhone z linka co dałem wyżej, na raty 😉

Nawigacja i obsługa wygodna, szybko się do tego telefonu przyzwyczaisz 😉


Jest jeszcze jeden argument. W App Store ciężko trafić na aplikację która będzie szkodliwa dla użytkownika. Dla niedoświadczonej osoby to duża zaleta.

Edit: I można kupić gdziekolwiek a VoLTE i VoWiFi (i SMS) będą działały.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Jaki telefon dla osoby 60+?


@Samotnicknapisał(-a)
W App Store ciężko trafić na aplikację która będzie szkodliwa dla użytkownika.

do czasu ...