Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

dekoder multi który działa na takiej samej zasadzie jak Stream


one działają na innej zasadzie. Multi odbiera multicast. Stream odbiera unicast. Stąd może wynikać odmienny Twój user experience. Wymogi na jakość transmisji przy multicast są ostrzejsze.

 

Nie grzebię w tym wątku, bo ma parę stron, i piszą o jakichś trzaskach, ale czy sprawdzałeś u sąsiadów, którzy mogą być na tym samym splitterze, albo chociaż tym samym OLT? Jeżeli u nich jest dobrze, może być celowe dokładne sprawdzenie Twojego przyłącza. Tym bardziej, że zdaje się pisałeś, że u Twojej mamy na tym samym (?) OLT jest dobrze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Dzisiaj sobie sprawdziłem jakość i w porównaniu do Eurosportu na TVN 7 podczas lotów obraz wyglądał nieciekawie. Obraz był płynniejszy i ostrzejszy na zagranicznym kanale. Dość duża różnica. 

Mam wrażenie jakby dla IPTV nadawca TVN-ów dawał gorszą jakość..

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Lukiman 

TVN i Eurosport należą do tego samego właściciela, trudno powiedzieć czy któryś z nich jest bardziej zagraniczny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Czyli TVN ma 25p zamiast 50p stąd taka a nie inna jakość ? 😉

 

 

Czy zna ktoś parametry techniczne jakości obrazu na IPTV?

Czy dekodery mają taką same wartości bitrate?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Lukiman 

Akurat tym razem nie oglądałem skoków, więc nie mogę się odnieść.

Ale kiedy (przy innej okazji, też skoków) oglądałem i przeskakiwałem między tymi dwoma kanałami (TVN na pozycji 3 i Eurosport 1 na pozycji 111) to widziałem dokładnie ten sam, identyczny jakościowo i merytorycznie przekaz. Różna była jedynie ścieżka dźwiękowa (no i studio w przerwach), IIRC.

 

Nie ma żadnej możliwości dowiedzenia się jakie parametry ma ten przekaz. Ani dekoder nie daje do tych informacji dostępu, ani operator. Jedyne co można ewentualnie we własnym zakresie zmierzyć, to ile pasma zajmuje przekaz poprzez limitowanie pasma dostępnego dla dekodera. Tyle że taki "pomiar" oczywiście nie może być zbyt precyzyjny i wymaga jednak trochę zachodu. Nie wydaje mi się żeby dało się w ten sposób uchwycić jakiekolwiek różnice między kanałami HD. Widać różnicę między 4k a HD, widać wpływ nagrywania lokalnego (czyli takie raczej grube różnice), ale subtelności kompresji to nie sądzę. Nie wydaje mi się też żeby cokolwiek mogło iść w 25p, szczególnie w transmisjach sportowych, ale oczywiście mogę się mylić, to tylko moja opinia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@j131napisał(-a)

@Lukiman 

Akurat tym razem nie oglądałem skoków, więc nie mogę się odnieść.

Ale kiedy (przy innej okazji, też skoków) oglądałem i przeskakiwałem między tymi dwoma kanałami (TVN na pozycji 3 i Eurosport 1 na pozycji 111) to widziałem dokładnie ten sam, identyczny jakościowo i merytorycznie przekaz. Różna była jedynie ścieżka dźwiękowa (no i studio w przerwach), IIRC.

 

Nie ma żadnej możliwości dowiedzenia się jakie parametry ma ten przekaz. Ani dekoder nie daje do tych informacji dostępu, ani operator. Jedyne co można ewentualnie we własnym zakresie zmierzyć, to ile pasma zajmuje przekaz poprzez limitowanie pasma dostępnego dla dekodera. Tyle że taki "pomiar" oczywiście nie może być zbyt precyzyjny i wymaga jednak trochę zachodu. Nie wydaje mi się żeby dało się w ten sposób uchwycić jakiekolwiek różnice między kanałami HD. Widać różnicę między 4k a HD, widać wpływ nagrywania lokalnego (czyli takie raczej grube różnice), ale subtelności kompresji to nie sądzę. Nie wydaje mi się też żeby cokolwiek mogło iść w 25p, szczególnie w transmisjach sportowych, ale oczywiście mogę się mylić, to tylko moja opinia.


W Play jest średnio 7-8 mb/s. Zmierzalne, bo mają apkę na Apple TV. Orange też mogło by się "pochwalić" pytanie czym, jakby uwolnili apkę Orange na TV. 😉

Na programie "Drag Queen" było akceptowalnie , dało się oglądać..


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Dziś podczas meczu na Super Polsacie jakość dramat.. W dodatku 25 fps. Oczy bolały.