Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 586
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Gdzieś mi to umknęło. Jakie masz ustawienia w dekoderze?

Ja miałem auto, ostatnio zmieniłem na 4K/50 i na IWU 200 opisywanych przez ciebie rzeczy nie obserwuję.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Oczywiście próbowałem różne - auto, 4k 50/60 i któreś z niższych.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 586
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Nie widzę jakieś wielkiej różnicy do DVB-T2 a wierz mi "staram" się wypatrzeć różnicę w jakości obrazu

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Lukiman  a widzisz jakąś różnicę w jakości między sat od c+ a orange iptv?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 586
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Nie mam C+ Sat. Mnie drażniły tam blade kolory w dekoderze. Tu jest zdecydowanie lepiej.

Ale szczerze- to ładniej wyglądają C+ w apce niż w dekoderze (sportowe).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Mogłeś sobie podbić nasycenie kolorów  w  TV. na jednym wejściu HDMI ale nie zmienia to faktu że w c+ nie ma już dobrych dekoderów. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@_Artek_ 

Kiedy kilka lat temu miałem przez miesiąc obie usługi, porównałem to bezpośrednio, na tym samym sprzęcie. Żadnej oczywistej różnicy nie zauważyłem. Gdzieś w czeluściach NO powinny jeszcze jakieś opisy tych porównań być. Od tego czasu jakość IP TV się nie pogorszyła, IMHO jest nawet nieco lepiej. Przez "nieco lepiej" rozumiem niższą kompresję, mniej artefaktów na dużych płaszczyznach wypełnionych delikatnym gradientem i jedyne co mi się nie podoba to pokrętność oprogramowania dekodera ICU100, z tym horrendalnym menu startowym na czele. Ostatni jaki miałem od C+ to był jeszcze ADB i bił funkcjonalnością tego Samsunga na głowę (choć nie był 4k, IIRC; tylko na co mi 4k skoro nie mam TV 4k a i kanałów 4k w ofercie jak an lekarstwo - a wtedy nie było jeszcze żadnego).

No i nie muszę włazić w zimie na dach żeby antenę odśnieżyć.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Też mam orange tv i potwierdzam że jakość obrazu jest ciut gorsza niż np z satelity z cyfrowego polsatu , miałem cyfrowy polsat jeszcze kilka miesięcy temu i wiem co mówie , mi orange tv w zupełności wystarcza i nie narzekam ale jak ktoś musi mieć idealny obraz to niestety nie tędy droga , posiadam 2 szt IWU200 jeden po kablu drugi i po wifi i nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Tu nie chodzi o idealny obraz, czy nawet zbliżony, ale obecnie niektórych rzeczy nie da się po prostu oglądać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

To prawda , u mnie przy szybkich scenach też pikseluje aczkolwiek tak jak mówie mi to nie przeszkadza zasadniczo