Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Około 1km, ten sam OPP. Z telewizorem trochę ciężko, ale mam u siebie jeszcze inny tv - stara plazmę, mogę na niej spróbować.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Sprawdź, jeśli wszystko będzie ok to najprawdopodobniej kwestia któregoś z ustawień w tv. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Jakie ustawienia w telewizorze sprawiają, że występuje pikseloza podczas dynamicznych ujęć ale tylko na niektórych kanałach? Ja rozumiem, że niektórzy chcą pomóc ale serio, czasem warto przeczytać ze zrozumieniem wcześniejsze posty. 
Cieszy mnie, że coraz więcej osób jednak zauważa ten problem z jakością kanałów w telewizji od Orange. Może wreszcie zaczną z tym coś robić. Eleven ma dziadowską jakość od dobrych kilku lat, zdaje się że nawet tu na forum przedstawiciele Orange zapewniali, że wiedzą o problemie i pracują nad jego poprawą a jest jak jest. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Dokładnie, dodam też, że u mnie obraz musi być ustawiony na tip-top, tam gdzie większość nie widzi różnicy, ja niestety ją widzę. Ustawienia obrazu mam całe przestudiowanie, a pierwsze co robię to wyłączam wszystkie ulepszacze i upłynniacze. Jeżeli matryca jest 120Hz, to nie ma takiej potrzeby.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

Dokładnie, dodam też, że u mnie obraz musi być ustawiony na tip-top, tam gdzie większość nie widzi różnicy, ja niestety ją widzę. Ustawienia obrazu mam całe przestudiowanie, a pierwsze co robię to wyłączam wszystkie ulepszacze i upłynniacze. Jeżeli matryca jest 120Hz, to nie ma takiej potrzeby.


Bardzo sensowne założenia. Ciekaw jestem czy na "starej plazmie" nie będzie jednak lepiej. Gdyby tak było, to by znaczyło że to dekoder jednak coś próbuje "poprawić", co byłoby ekstremalnie dziwne.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek też nie używam ulepszenia obrazu czy innych wynalazków w TV, mam na tyle dobry sprzęt i materiał filmowy, że nie ma co ulepszać, kanały informacyjne oglądam na laptopie 😎

Co do jakości wspomianych kanałów, to niestety są niskich lotów i tylko kanał 4K da się strawić, obstawiam że materiał kiepskiej jakości czy poddany dużej kompresji, stąd taka jakość i piksele, to nie wina dekodera raczej, choć te podstawowe też swoje 3grosze dodają i konfiguracja by to zniwelować niewielkie da.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Tak jak myślałem, na starej plazmie dokładnie tak samo się zachowuje. Może trochę mniej rzuca to się w oczy, ze względu na słabszą jakość obrazu, ale ewidentnie da się stwierdzić pikseloze przy szybkich ruchach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 590
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Kanały Eleven poza Eleven 4K nigdy nie grzeszyły przesadną jakością.

Przerobione na Canal+ sat i UPC.

Nie wiem dlaczego w Orange miałoby być lepiej?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@Malouda15napisał(-a)

Jakie ustawienia w telewizorze sprawiają, że występuje pikseloza podczas dynamicznych ujęć ale tylko na niektórych kanałach? Ja rozumiem, że niektórzy chcą pomóc ale serio, czasem warto przeczytać ze zrozumieniem wcześniejsze posty. 
Cieszy mnie, że coraz więcej osób jednak zauważa ten problem z jakością kanałów w telewizji od Orange. Może wreszcie zaczną z tym coś robić. Eleven ma dziadowską jakość od dobrych kilku lat, zdaje się że nawet tu na forum przedstawiciele Orange zapewniali, że wiedzą o problemie i pracują nad jego poprawą a jest jak jest. 


Chodziło mi tylko o to że jak na plazmie będzie ok to to już nie będzie kwestia dekodera ani łącza tylko telewizora lub jego ustawień. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Ok rozumiem, tylko jak opisałem wcześniej, nie dzieje się to zawsze, tylko na wybranych programach i audycjach, to jakby wyklucza ustawienia TV, chyba że problem występowałby tylko na określonej rozdzielczośći czy systemie nadawania.