Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@Samotnicknapisał(-a)

@_Artek_ Może coś w tym być, nie wpadło mi to od razu do głowy. Na przykład, tylko na niektórych kanałach, podczas dynamicznych scen wszystkie urządzenia w sieci generują wzmożony ruch przez co wypełniają tablicę stanów (brak RAMu) i router się zapycha. W zasadzie im szybsze łącze tym gorzej bo zostaje mniej przepustowości dla IPTV.


Niestety to też jest zły trop, dlatego że w tym samym momencie router i dekoder doskonale sobie radzą z kanałem w 4k, który potrzebuje bez porównania więcej pamięci i mocy obliczeniowej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

CZeść, dopiero poczytałem ten wątek i napisze tak:
Mam FB6 opcja 300 Mb/s Samsung ICU 100 telewizor 60 cali Samsunga. Przy dynamicznych scenach, a zwłaszcza koncertach gdzie jest dużo mrugania niebieskiego i czerwonego światła i dużo się dzieje na scenie, bitrate spada nie miłośiernie. Wygląda to gorzej nie jakość SD. Zwłaszcza na TVN.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

U mnie występuje podobny problem. W Milionerach ręce publiczności podczas klaskania zamieniają się w piksele. Jednak na innych kanałach jest raczej ok. Na sportowych (Polsaty Sport, Eurosporty, TVP Sport) przy transmisjach siatkówki, tenisa czy lekkoatletyki obraz jest wyraźny, bez żadnych wad. Mam światłowód 600 mb/s, fb 6, iwu 200, telewizor to Sony x90s, 55 cali, 120 hz.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Arti_Kn_Pl Witaj w klubie;) Póki co tropem jest wymiana dekodera na Stream, aczkolwiek w salonie nie wiedzieć czemu nie chcieli mi akurat na niego wymienić. Dodam, że niedaleko mieszkająca ode mnie moja mama ma właśnie ten dekoder i nie ma ww problemów, ale ma telewizor z trochę niższej półki, więc nie jest to pewnik, niemniej jednak jak nic nie wymyślę, to w tę stronę będę uderzał.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Na TV go problem nie występuje.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

@Samotnicknapisał(-a)

@_Artek_ Może coś w tym być, nie wpadło mi to od razu do głowy. Na przykład, tylko na niektórych kanałach, podczas dynamicznych scen wszystkie urządzenia w sieci generują wzmożony ruch przez co wypełniają tablicę stanów (brak RAMu) i router się zapycha. W zasadzie im szybsze łącze tym gorzej bo zostaje mniej przepustowości dla IPTV.


Niestety to też jest zły trop, dlatego że w tym samym momencie router i dekoder doskonale sobie radzą z kanałem w 4k, który potrzebuje bez porównania więcej pamięci i mocy obliczeniowej.


To też było z przymrużeniem oka, chyba muszę zacząć używać emotek. @j131 też wyraźnie zaznaczył, że obciążenie sieci nie ma wpływu na transmisję IPTV. Coś u źródła albo po drodze dokonuje transkodowania do poziomu granicy oglądalności. TV Go to odpowiednik pracy dekodera Stream więc może spróbuj go jakoś uzyskać. Chociaż jak ostatnio sprawdzaliśmy to nie było go do wyboru w ofercie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Najwyraźniej;)

Jeśli chodzi o pauzowanie na chwilę, to nic nie pomaga. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Może jakiś wzór geograficzny uda się znaleźć? U mnie w Gdyni nie widzę problemu, choć bardzo się starałem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 586
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Anomalii nie widzę. Kraków.

Mam nadzieję, że jak się zdecyduję na Multi to sobie nie pogorszę. 😄


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

niedaleko mieszkająca ode mnie moja mama ma właśnie ten dekoder i nie ma ww problemów, ale ma telewizor z trochę niższej półki


jak niedaleko? Czy jest dołączona do tego samego OPP? Może sprawdź u bliższych sąsiadów? A może dałoby się pożyczyć na chwilę telewizor od mamy?